Hírek
2011. Szeptember 25. 07:25, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
100 új buszt vesz Budapest
Száz új busz beszerzésére ír ki tendert a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) a következő hetekben.
Erről Vitézy Dávid a szervezet vezérigazgatója nyilatkozott a hírTV-nek. A gépjárműpark elavultsága ellenére a közösségi közlekedési járművezetők esetében nagyjából kétmillió kilométerenként történik egy személyi sérüléses baleset.
„A közösségi közlekedési járművezetők esetében nagyjából kétmillió kilométerenként történik egy személyi sérüléses baleset” – mondta el a Közlekedésbiztonsági Akcióprogram szóvivője, Szilágyi Károly.
A kedvező statisztika ellenére a BKK vezérigazgatója nem elégedett a járműpark átlagéletkorával és műszaki állapotával sem. Vitézy Dávid szerint több százmillió forintot kellene fordítani a fővárosi tömegközlekedésre. Elmondása szerint első körben, még szeptemberben, száz új busz beszerzésére írnak ki pályázatot. Hozzátette, hogy a későbbiekben is ezt az utat kívánják folytatni.
A legjobbak
Tizenkilencedszer mérték össze tudásukat az ország legjobb troli-, busz- és villamosvezetői. A több mint ezer jelentkező közül az országos döntőbe harmincan jutottak be, a nevezés feltétele a baleset és utaspanasz mentesség volt. A sofőröknek két olyan járművel is meg kellett ismerkedniük, amelyet a szervezők a verseny miatt hoztak a helyszínre, a magyar gyártmányú buszból mindössze kettő fut az országban. (lm)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
