Hírek
2022. Március 06. 08:05, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixbay
140 milliárdos útfejlesztés várható
A kormány 140 milliárd forint útfejlesztési támogatásról döntött - jelentette be Varga Mihály pénzügyminiszter a Facebook-oldalára felkerült bejegyzésében szombaton.
Kiemelte: a forrásból 220 összekötő és bekötő út újulhat meg vidéken.
Tovább javul a vidéki települések elérhetősége, biztonságosabbá válik a közlekedés, erősödik a helyi gazdaság - jegyezte meg a pénzügyminiszter.
Varga Mihály jelezte, hogy a gyorsforgalmi utakat is bővítik; 2010 óta 1300-ról 1900 kilométerre növelték a hazai gyorsforgalmi úthálózatot.
"Magyarország előre megy, nem hátra!" - hangsúlyozta végül hozzászólásában.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 12. 07:39, hétfő | Belföld
Mávinform: indul a peronépítés Keleti pályaudvaron, módosul a dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje
Hétfőn kezdődik az akadálymentes peron építése a Keleti pályaudvaron, ezért módosul a Keleti pályaudvart érintő dunántúli távolsági vonalak közlekedési rendje, több dunántúli vonat végállomása Kelenföldre kerül át
2026. Január 12. 07:37, hétfő | Belföld
MÁV-csoport: tavaly 179 közösségi közlekedésben dolgozót bántalmaztak
2025-ben 179 alkalommal érte bántalmazás a vasúti és közúti közlekedésben szolgálatot teljesítő dolgozókat - közölte a MÁV-csoport vasárnap közleményben.
2026. Január 12. 07:36, hétfő | Belföld
Kemény fagyokkal indul a hét, majd enyhülés jön
Kedd hajnalban akár mínusz 18 Celsius-fok is lehet, és napközben is fagyni fog.
