Hírek
2017. November 17. 12:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
200 ezres kölcsönért 5 milliós visszafizetés – Elfogták az uzsorást
Uzsora-bűncselekménnyel gyanúsított kaposvári férfit vett őrizetbe a dombóvári rendőrkapitányság - közölte pénteken honlapján a rendőrség.
A Tolna Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint egy dalmand-alsóleperdi nő tett feljelentést, miszerint még 2008-ban kért kölcsön 200 ezer forintot a 44 éves férfitól azzal, hogy az összeg háromszorosát fizeti vissza.
A sértett nem tudta visszaadni a pénzt, ezért a férfi 2017 novemberéig havonta 25 és 100 ezer forint közötti összeg megfizetésére kötelezte, és kilenc év alatt ötmillió forintot vett át tőle.
A gyanúsított többször fenyegetéssel érte el, hogy a nő fizessen, illetve akadályozta meg, hogy feljelentést tegyen - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 20. 07:31, csütörtök | Belföld
Ingatlanfejlesztők: 2025 a lakáspiaci fordulat éve lett Magyarországon
2025. November 20. 07:29, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz
Ahhoz, hogy győzni tudjunk, mindenkire szükségünk lesz - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök szerdán Vácrátóton, ahol részt vett a kormánypártok háborúellenes aláírásgyűjtésén.
2025. November 19. 07:32, szerda | Belföld
Orbán Viktor hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, Brunei szultánját
Orbán Viktor miniszterelnök kedden hivatalában fogadta Hászánál Bolkiáht, a Brunei Szultanátus szultánját és miniszterelnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. November 19. 07:29, szerda | Belföld
KSH: szeptemberben a bruttó átlagkereset 687 100 forint volt
2025 szeptemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 687 100, a nettó átlagkereset 475 100 forint volt.

