Városlista
2023. március 30, csütörtök - Zalán

Hírek

2023. Március 17. 12:50, péntek | Belföld
Forrás: mti

4,5 milliárdos pályázatot indított a kormány a kisebb hentesüzleteknek

4,5 milliárdos pályázatot indított a kormány a kisebb hentesüzleteknek

A kisebb hentesüzleteknek is problémákat okoz, hogy az ukrajnai háború és "az elhibázott brüsszeli szankciók" miatt az egekbe emelkedtek az energiaárak, ezért 4,5 milliárd forint keretösszegű pályázatot indított nekik a kormány - közölte pénteki Facebook-bejegyzésében Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő, aki a megosztott videóban egy piaci húsboltot látogatott meg.

A kormány elkötelezett a családok és a vállalkozások támogatása mellett - hangsúlyozta posztjában Szentkirályi Alexandra. Hozzáfűzte: a pályázaton azokat a mikrovállalkozásokat támogatja a kormány, amelyeknek van lezárt üzleti évük, emellett vállalják, hogy legalább 2023. december 31-ig folytatják tevékenységüket, továbbá nem állnak felszámolási, végelszámolási vagy kényszertörlési eljárás alatt és nincs köztartozásuk.

A Kenyeret a péktől, húst a hentestől című videóban a kormányszóvivő elmondta: a felkeresett hentesüzlet is olyan mikrovállalkozás, amely igyekszik támogatást igénybe venni. Mint kiderült, már be is adták a pályázatot.

A vállalkozó Szentkirályi Alexandra kérdésére arról beszélt, hogy a legnagyobb nehézséget nekik is a villany és a gáz ára okozza, de van néhány teherautójuk is, mert sok helyre szállítanak, és ezeknek is nagy a költsége. A kormányszóvivő érdeklődött a költségek növekedéséről, a vállalkozó pedig úgy felelt, hogy nagyjából százezerről hatszázezer forintra nőtt az áramszámlájuk.

Szentkirályi Alexandra kérdezte azt is, hogy a Covid-járvány, majd az energiaválság idején mennyire sikerült megtartani a csapatot, a vállalkozó erre bemutatta a már tizenhat, illetve húsz éve vele dolgozó kollégáit, annak érzékeltetésére, hogy állandó a csapat, kitartanak mellette. A támogatás azonban nagy segítség - jelentette ki a húsbolt vezetője.

Fotó: Pixabay

Címkék: hentes

Ezek érdekelhetnek még

2023. Március 30. 13:23, csütörtök | Belföld

Három kamion ütközött össze az M5-ös autópályán, Kecskemét térségében

Három kamion ütközött össze az M5-ös autópályán a Budapest felé vezető oldalon, Kecskemét térségében csütörtök délután - közölte az Útinform.

2023. Március 30. 09:06, csütörtök | Belföld

Cigit kért tőle, majd megdobta egy pohárral, ezért agyonverte egy székkel

Vádat emelt a Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség egy férfi ellen, aki előbb ököllel, majd egy székkel halálra verte a tőle cigarettát kérő embert Kecskeméten.

2023. Március 30. 09:03, csütörtök | Belföld

Majdnem négymilliárd forint a tét az ötöslottón

Az Ötöslottón már 22 hete nem született telitalálat, így a szombati sorsoláson már 3,823 milliárd forint jackpot várja a játékosokat - tudatta a Szerencsejáték Zrt. csütörtökön az MTI-vel.