Hírek
2012. Március 28. 14:11, szerda |
Külföld
Forrás: STOP / MTI
50 euró a bírság, de még senki nem fizetett

Rágógumiellenes kampányt indított a római köztisztasági hivatal, hogy felvegye a harcot az olasz főváros közterületét beborító ragaccsal szemben. Célja, hogy a rómaiak ne a járdára, hanem a szemétbe dobják a rágót.
"Én is szeretem a rágógumit, de nem ragasztom az épületek falára!" - mondta a sajtónak Piergiorgio Benvenuti a római köztisztasági hivatal (Ama) elnöke. Benvenuti megelégelte az olasz főváros aszfaltját beborító rágórengeteget. A szájból a földre dobott rágógumi nemcsak a cipőtalpra ragad rá, már a műemlékekre és a római parkokban a padokra és a fák törzsére is jut belőle. Az Ama áprilistól indítja Gum Pocket nevű akcióját: tizenháromezer darab "rágózacskót" osztanak szét ingyen. Ahelyett, hogy eldobnák, a rágózók ebbe tehetik bele a rágógumit, amíg szemetest nem találnak.
Az Itáliába az amerikai csapatokkal 1945-ben megérkezett chewing gumból az olaszok ma naponta 28 millió darabot rágnak el. Másfél grammal számolva a rágót, ez évente 23 ezer tonnával egyenlő - számolták ki az újságok.
Rómában évi 160 tonna a rágógumi-fogyasztás, ami azt jelenti, hogy naponta 300 ezer rágót rágnak az olasz fővárosban. Az Ama szerint ennek öt százalékát dobják el az utcán, vagyis naponta 15 ezer rágó ragad az aszfaltra. Eltávolításuk nem egyszerű és költséges. Darabonként egy euróba kerül: "ha mindegyiket leszednénk, évi öt és fél millió eurót kellene költenünk" - mondta Benvenuti. Hozzátette, egy rágógumi öt év alatt bomlik fel. Aki az utcán eldobja, ötven euróval bírságolható, de Olaszországban ezért még soha senkit nem büntettek meg.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld
Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne
Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat
2025. Május 20. 07:22, kedd | Külföld
Szlovénia jelenlegi legjelentősebb ingatlanfejlesztésébe kezd az OTP
2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld
Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során
Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között
2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld
Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról
Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -