Hírek
2012. Március 22. 07:01, csütörtök |
Életmód
Forrás: OrintPress
7 módszer a tavaszi megújulásra
A téli hideg elmúltával lelkünk és testünk egyaránt tavaszi megújulásra vágyik. Ebben most hét tanács segít, amelyet a Fox News hírportál gyűjtött össze.
Első lépésként fontos a test étkezéssel való megtisztítása. Tavasszal egyre több gyümölcs és zöldség érhető el, amelyekből ízletes, könnyed salátákat is lehet készíteni, mindazonáltal tele vannak egészséges tápanyagokkal.
Második tanács a sok víz fogyasztása, amely segít a test hidratálásában. Emellett a külsőnkre is érdemes odafigyelni, s felfrissíteni sminkkészletünket. A régi lejárt smink ugyanis rosszat tesz a bőrnek. Ugyanez vonatkozik a testápolókra és tusfürdőkre.
Itt az ideje, hogy a tavaszi megújulás keretében megszabaduljunk régi, kopott ruháinktól is, amit már három éve nem hordunk, csak porosodik a szekrényben. Negyedik tanács a mérlegelés, hiszen télen sokszor ránk rakódik egy kis felesleg, amelytől tavasszal a könnyed ételekkel, egy kis mozgással könnyen megszabadulhatunk.
Fontos a D3 vitamin, hiszen a legtöbben a téli hónapokat bezártságban töltjük. Ilyenkor tavasszal több D3 vitamint vihetünk be, amely erősíti az immunrendszert, jót tesz a csontoknak, a látásnak, s energiát ad.
Végül pedig a háztartás „zöld” megtisztítását javasolják a szakemberek, a különböző káros vegyi anyagoktól, mosószerektől és mosogatószerektől való megszabadulást.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 28. 07:31, péntek | Életmód
Szallas.hu: télen is népszerű a Balaton a belföldi utazók között
A foglalások 13 százalékával a Balaton a negyedik legkedveltebb belföldi úti cél a téli időszakban - közölte a Szallas.hu csütörtökön az MTI-vel, friss foglalási adatai alapján.
2025. November 28. 07:27, péntek | Életmód
Megnyílt a kínai agyagkatonákat bemutató kiállítás a Szépművészeti Múzeumban
2025. November 27. 07:39, csütörtök | Életmód
Öthetes kikapcsolási moratóriumot hirdetett az MVM
Az ünnepi időszakra időzítve, több mint öthetes kikapcsolási moratóriumot hirdet lakossági ügyfelei számára az MVM - közölte a társaság a Facebook-oldalán szerdán.
2025. November 26. 07:28, szerda | Életmód
Karamellizált fehércsokoládéval bevont kekszes-karamellás édesség lett az év szaloncukra
A soltvadkerti Szent Korona cukrászda által készített karamellizált fehércsokoládéval bevont, Lotus kekszes karamellás szaloncukor nyerte az idei Év Szaloncukra versenyt.
