Hírek
2014. Július 30. 13:00, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
8,0 százalék a munkanélküliségi ráta a második negyedévben
A munkanélküliek száma az egy évvel korábbihoz képest 91 ezerrel, 359 ezerre csökkent az idei év második negyedévében, a munkanélküliségi ráta 2,3 százalékponttal, 8,0 százalékra mérséklődött.
Mindez jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) szerdán. Április-júniusban a 15-74 éves munkanélküli férfiak száma 192 ezer volt, 46 ezerrel kevesebb, mint egy évvel ezelőtt, munkanélküliségi rátájuk 2,1 százalékponttal 7,9 százalékra csökkent.
A munkanélküli nők 167 ezres létszáma 44 ezerrel volt alacsonyabb az előző év azonos időszakában regisztráltnál, munkanélküliségi rátájuk pedig a 2,4 százalékpontos csökkenéssel 8,1 százalék volt.
A 25-54 évesek, azaz az úgynevezett legjobb munkavállalási korúak munkanélküliségi rátája 2,0 százalékponttal 7,3 százalékra, az 55-64 éveseké pedig 1,6 százalékponttal 6,3 százalékra csökkent.
A munkanélküliek 17,9 százaléka a munkaerőpiacon csak kis számban jelenlévő 15-24 éves korosztályból került ki. A korcsoport 20,0 százalékos munkanélküliségi rátája 6,9 százalékponttal volt alacsonyabb április-júniusban, mint egy évvel korábban.
A munkanélküliek 51,0 százaléka egy éve vagy annál régebben keresett állást. A munkanélküliség átlagos időtartama 19 hónap volt.
A hét statisztikai régió mindegyikét csökkenő munkanélküliség jellemezte - közölte a KSH. Négyben - Közép-Magyarországon, valamint Közép-, Nyugat- és Dél-Dunántúlon - 8,0 százalék alatti a munkanélküliségi ráta.
A Nemzeti Munkaügyi Hivatal adminisztratív adatai szerint június végén 439 ezer volt a nyilvántartott álláskeresők létszáma, ez 11,8 százalékkal kevesebb, mint 2013 júniusában volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 15. 08:07, szerda | Belföld
Az északi országrészben havazik
Döntően borult időre számíthatunk többfelé - többnyire gyenge - havazással, hószállingózással, északnyugaton, nyugaton délután havas eső, eső is valószínű.
2025. Január 15. 08:00, szerda | Belföld
Nagy Márton szerint 2025 a családok és a vállalkozások éve lesz
A családok és a kis- és középvállalkozások (kkv) éve lesz 2025; a családoknál már érezhető a pozitív fordulat, a kkv-knál viszont még el kell indulnia a hitelezési fordulatnak
2025. Január 15. 08:00, szerda | Belföld
NAV: kedvezményesen 1,8 milliót adhat a munkáltató a harmincöt évnél fiatalabb dolgozóinak lakhatásra
A munkáltató 2025. január 1-től évente 1,8 millió forinttal támogathatja a harmincöt év alatti dolgozóinak lakhatását. Így az alkalmazottjának a lakásbérleti díjához vagy a lakáscélú hitelének törlesztőrészletéhez járulhat hozz
2025. Január 15. 07:59, szerda | Belföld
Lantos Csaba: a napelemek felfutása elképesztő, jönnek az új pályázatok
Hamarosan több mint 300 milliárd forintra nőhet az áramtárolás hazai támogatása, az idén számos nagy tárolót adhatnak át - egyebek között erről nyilatkozott a Világgazdaságnak Lantos Csaba energiaügyi miniszter.