Hírek
2019. Április 24. 07:16, szerda |
Belföld
Forrás: mti/MTI/Mohai Balázs
A 70 éves Gedó Györgyöt köszöntötték

A kedden 70. születésnapját ünneplő Gedó György olimpiai aranyérmes ökölvívót köszöntötték egykori sporttársak, edzők és sportvezetők a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubja és a Nagy Béla Hagyományőrző Egyesület szervezésében
Az 1972-es olimpián győztes, 1969-ben és 1971-ben Európa-bajnok Gedó György müncheni döntőjéről készült rádiófelvétel lejátszása után Nemcsák Károly színművész, a József Attila Színház igazgatója olvasott fel egy, az ökölvívásról szóló írást. Ezt követően filmfelvételek idézték fel az ünnepelt pályafutásának emlékezetes pillanatait, benne az Európa-bajnoki sikerekkel, majd Kulcsár Krisztián, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke arról beszélt, hogy kevés olyan magyar olimpiai bajnok van, aki nemcsak az élet napfényes oldalát, hanem annak árnyékos részét is megtapasztalta.
"Örülök, hogy a nehézségek után most itt vagy velünk egészségesen" - mondta.
"Gedó-napokat tartunk, hiszen ma a születésnapodat ünnepeljük, holnap pedig György nap lesz, amit én nagyon jól tudok" - hangsúlyozta utóbbival kapcsolatos érintettségét Nébald György, a Magyar Olimpiai Bajnokok Klubjának szintén olimpiai aranyérmes elnöke. Személyes élményei között felidézte, hogy 1980-ban, Moszkvában mindketten tagjai voltak az olimpiai küldöttségnek, az ünnepeltet pedig egy olyan egyedi újsággal lepte meg, amely kifejezetten erre az alkalomra készült, és amely korabeli cikkek és fotók segítségével Gedó György pályafutását idézte fel.
A Magyar Ökölvívó Szövetség nevében Erdei Zsolt elnök életműdíjjal tüntette ki Gedót, és elárulta, hogy a szövetségben már tortával is felköszöntötték őt.
Az olimpiai bajnok egykori klubja, a Vasas SC képviseletében Raduly József, a piros-kék egyesület örökös tiszteletbeli elnöke szólt az ünnepelthez, majd Kincses Ferenc, az ökölvívó szövetség egykori főtitkára kiemelte, hogy Gedó György az egyedüli magyar ökölvívó, aki négy olimpián szerepelt.
Az ünnepelt elárulta: nem volt könnyű megélnie ezt a 70 évet, aminek volt szép és keserű része, de mégis "így volt jó", mert volt benne minden.
"Pályafutásom során az igényességre törekedtem, a tanítványaimnak is ezt adtam tovább. Mindig visszautasítottam a bunyós elnevezést, mi ökölvívók vagyunk. Az ökölvívás technikai sport, az idegek és izmok játéka" - mondta Gedó, aki hozzátette, sportága nagy értéke az integráció.
Ezek érdekelhetnek még
2023. Március 27. 13:00, hétfő | Belföld
Több mint ötszáz határsértő ellen intézkedtek a rendőrök a hétvégén
Péntektől vasárnapig 542 határsértővel szemben intézkedtek a rendőrök - tájékoztatta az Országos Rendőr-főkapitányság hétfőn az MTI-t.
2023. Március 27. 13:00, hétfő | Belföld
Mentőkre támadt egy mongol férfi Budapesten
A Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség vádat emelt egy 37 éves mongol állampolgárságú férfival szemben, aki 2020 augusztusában rátámadt az őt ellátni próbáló mentőkre Zuglóban.
2023. Március 27. 12:00, hétfő | Belföld
BRFK: kilenc embert fogtak el Budapesten a hétvégi belvárosi razziában
A belvárosi kerületeket ellenőrizték a hétvégén a rendőrök, az akcióban kilenc embert fogtak el, tizenhármat előállítottak, hat szabálysértési feljelentést tettek és harminckét helyszíni bírságot szabtak ki.
2023. Március 27. 08:00, hétfő | Belföld
Gulyás Gergely: Magyarország érdeke, hogy templomaink élő közösségek otthonai maradjanak
Magyarország érdeke, hogy templomaink ne csupán kulturális örökségünk élettelen részei, hanem élő közösségek otthonai maradjanak - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter.