Hírek
2019. Május 25. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: mti
A biztonságvédelmi rendszer hibája miatt leterhelték az atomerőmű 3. blokkját

A szabályozó és biztonsági rendszer hibája miatt leterhelték a paksi atomerőmű 3. blokkját, az eseménynek nincs hatása a nukleáris biztonságra - közölte az atomerőmű a honlapján pénteken.
A közleményben azt írták: május 21-én érkezett jelzés a rendszer működési hibájáról, de ez nem igényelte a blokk üzemének korlátozását.
A hibakeresés során az erőmű szakemberei ellenőrizték a berendezéseket, panelcseréket, adatgyűjtést végeztek, amit a rendszert tervező és gyártó Skoda cég mérnökei a helyszínen támogattak.
Az atomerőmű csütörtökön döntött a 3. blokk leterheléséről, valamint arról, hogy olyan üzemállapotba hozzák, ami mellett a korlátozások betartásával további ellenőrzéseket és hibajavítást tudnak végezni.
A hiba elhárítása folyamatban van; a blokk névleges teljesítményét a hétvége folyamán tervezik elérni - közölték.
A közleményben jelezték, hogy a meghibásodást terven felüli karbantartás keretében javítják ki, az eseménynek nincs hatása a nukleáris biztonságra és a környezetre.
Az atomerőmű korábban arról tájékoztatott, hogy május 18-án leállították a 2. blokkot, aminek megkezdődött az éves főjavítása.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 21. 07:30, szerda | Belföld
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vett át a Wizz Air
Átvette első, hosszú távú járatok teljesítésére képes Airbus-repülőjét a gyártótól a Wizz Air – közölte a légitársaság kedden az MTI-vel.
2025. Május 21. 07:29, szerda | Belföld
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
2025. Május 20. 07:21, kedd | Belföld
NAV: még egy napig lehet módosítani az szja-bevallási tervezetet
2025. Május 20. 07:17, kedd | Belföld
Az Integritás Hatóság két uniós támogatással kapcsolatos ügyben is költségvetési csalás miatt tett feljelentést
Két ügyben, összesen mintegy 180 millió forintnyi európai uniós támogatás kapcsán tett feljelentést az Integritás Hatóság költségvetési csalás gyanúja miatt - tudatta a hatóság kommunikációs vezetője közleményben az MTI-vel.