Hírek
2019. Február 06. 17:25, szerda |
Életmód
Forrás: mti
A daganatos betegségek harmada megelőzhető
Helyes életmóddal megelőzhető a daganatos megbetegedések harmada – közölte a Magyar Rákellenes Liga elnöke szerdán az M1 aktuális csatornán a rákellenes világnap alkalmából.
Rozványi Balázs a hétfőn tartott világnaphoz kapcsolódóan azt mondta, az egészséges táplálkozás, a mozgás és a humán papilloma vírus (HPV) elleni oltás csökkenti a rák kialakulásának kockázatát.
Fontos továbbá, hogy mindenki járjon szűrésekre, figyeljen oda a testére, és változás esetén - például anyajegy megnagyobbodása, nagymértékű fogyás, huzamos ideig tartó köhögés - vizsgáltassa ki magát - hangsúlyozta.
Hozzátette, a daganatos betegségek gyógyítása annál eredményesebb, minél hamarabb megkezdik.
Az elnök arról is beszélt, hogy 2040-re körülbelül tízszázalékos csökkenés várható a daganatos megbetegedések okozta halálozásban. Ez szerinte az egészségtudatosabb életmódnak és a jobb gyógyítási feltételeknek lesz köszönhető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 12. 09:57, vasárnap | Életmód
Számos vendéggel ünnepli 35. születésnapját a Republic
Különleges koncerttel, számos vendéggel fogja ünnepelni 35. születésnapját a Republic február 1-jén az MVM Dome-ban.
2025. Január 12. 09:52, vasárnap | Életmód
MÁV: csaknem 1 millió vendége volt az Utasellátónak tavaly
Tavaly közlekedett a legtöbb vonat Utasellátó szolgáltatással, amit összesen csaknem 1 millió utas vett igénybe a fedélzeti éttermekben és a bisztrókocsikban - közölte a MÁV vasárnap.
2025. Január 11. 19:00, szombat | Életmód
A nők fázósabbak mint a férfiak?
Hogyan élhettek együtt harmonikusan, ha te jegesmedve vagy, a párod pedig nem?
2025. Január 11. 09:14, szombat | Életmód
Leállások lesznek az OTP-nél
Rendszerfejlesztési okokból egyes szolgáltatáscsoportokon belül csak részlegesen lesznek elérhetők egyes funkciók az OTP Banknál több januári és februári időpontban.