Hírek
2011. Július 02. 07:13, szombat |
Külföld
Forrás: OrientPress
A demokráciáért tüntettek Hongkongban
Több tízezren vettek részt a „demokrácia menetén” Hongkongban. A tüntetés apropója, hogy a területet pontosan 14 évvel ezelőtt csatolták vissza a Kínai Népköztársasághoz autonóm területként.
A már-már hagyományos megmozdulásra idén több mint százezer embert vártak. A volt brit gyarmat lakosai szerint a legnagyobb probléma, hogy a helyi kormány nem tudja megakadályozni a helyi ingatlanárak folyamatos növekedését.
A helyzet olyannyira súlyos, hogy az árak meghaladták az ázsiai gazdasági válság előtti (1997-es) rekordszintet is. A Demokrata Párt egyik képviselője, Albert Ho kijelentette: „A kormánynak nem sikerült megoldania a kérdést, és az emberek dühösek amiatt, ahogy a kormány az ügyeket kezeli.”.
Michael DeGolyer, a Hong Kong Transition nevű kutatóintézet igazgatója szerint az elégedetlenség mértéke közelít a nyolc évvel ezelőttihez, amikor majd’ félmillióan tüntettek az akkori kormányzó, Tung Csi-hua népszerűtlen politikája ellen.
A tüntetést még pikánsabbá teszi, hogy a kínai Kommunista Párt ezen a napon ünnepli megalakításának kilencvenedik évfordulóját - írja az fn.hu.
OrientPress Hírügynökség
Kép: hu.wikipedia.org
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 16. 15:00, hétfő | Külföld
Donald Trump: a Béketanács tagállamai dollármilliárdokat ajánlottak Gáza számára
A Béketanács tagállamai több mint 5 milliárd dollárt ajánlottak fel a Gázai övezet újjáépítésére, valamint humanitárius segítségként
2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld
Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja
Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.
2026. Február 13. 10:00, péntek | Külföld
EU-csúcs: Európának versenyképesebb és ellenállóbb gazdaságot kell építenie
2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld
Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt
Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.

