Hírek
2018. Szeptember 06. 07:18, csütörtök |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illuszráció: pixabay
A Facebook és a Twitter vezetői elismerték, hogy nem voltak felkészülve az orosz dezinformációs hadjáratra

A Facebook és a Twitter vezetői szerdai szenátusi meghallgatásukon elismerték, hogy az általuk irányított közösségi médiumok nem voltak felkészülve a 2016-os választási kampányba való orosz dezinformációs hadjáratra.
A médiaóriások vezetőit a szenátus hírszerzési bizottságában hallgatták meg. A törvényhozók várták volna a Google-t működtető Alphabet vállalat vezetőjét is, Larry Page vezérigazgató azonban lemondta a részvételt.
Sheryl Sandberg, a Facebook operatív igazgatója és Jack Dorsey, a Twitter vezérigazgatója egyaránt elismerte, hogy túlságosan lassan reagáltak az orosz befolyásolási kísérletekre a 2016-os elnökválasztás kampányában.
Ugyanakkor mindketten azt állították, hogy mára jelentősen javítottak ellenőrzési módszereiken. Sheryl Sandberg például azt mondta, hogy több száz rosszindulatú, bizonyítottan egymással együttműködő, vagy hamis Facebook-fiókot töröltek, és - mint fogalmazott - "amint észleljük, hogy rossz szándékú szereplők megpróbálják felhasználni oldalainkat, azonnal kizárjuk őket".
Jack Dorsey szintén az ellenőrzés szigorításának fontosságát hangsúlyozta, és utalt arra, hogy a Twitter néhány héttel ezelőtt értesítette a Szövetségi Nyomozó Irodát (FBI) is, amikor valószínűsíthetően iráni fiókok jelentek meg a Twitteren.
A meghallgatáson Richard Burr, a szenátus hírszerzési bizottságának republikánus vezetője leszögezte: az a "nemzetbiztonsági sebezhetőség" és "elfogadhatatlan kockázat", amelyre tavaly novemberben, szintén ebben az ügyben tartott meghallgatáson hívta fel a figyelmet, változatlanul gondot jelent. Aggodalmának adott hangot, hogy a médiavállalatok még mindig nem tettek elegendő intézkedést biztonságuk érdekében. Majd hozzátette, még mindig nem biztos abban, hogy a dolgok egyáltalán jó irányban haladnak -e.
Jack Warner, a bizottság vezető demokrata párti tagja szintén aggodalmait hangoztatta. "Szkeptikus vagyok, hogy egyedül képesek lesznek-e megküzdeni ezzel a kihívással. A kongresszusnak kell cselekednie" - fogalmazott a virginiai szenátor.
A meghallgatás előtt Donald Trump elnök - aki korábban is politikai elfogultságokat vetett a közösségi médiumok vezetőinek szemére - ismételten bírálta e fórumok működtetőit.
Kedden este a konzervatív Heritage Alapítvány The Daily Caller nevű portáljának a többi között azt mondta: a közösségi médiavállalatok "szuperliberálisak" és szerinte már be is avatkoztak a novemberi félidős választásokba.
Jack Dorsey még a meghallgatás előtt nyilvánosságra hozott írásos nyilatkozatában hangsúlyozta: "a Twitter döntéseit nem befolyásolják politikai ideológiák".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 01. 08:17, vasárnap | Külföld
Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását
Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását. Az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt a Fehér Házban pénteken.
2025. Június 01. 08:12, vasárnap | Külföld
Parajd - A katasztrófa sújtotta térségbe látogatott a román elnök
A katasztrófa sújtotta székelyföldi Parajdra érkezett szombat délben Nicusor Dan román államfő.
2025. Május 31. 08:10, szombat | Külföld
Duna Napok - Színes programkínálattal kezdődött el a 11. Duna Napok Torockón
Színes programkínálattal, kiállítással, kézművesvásárral és kiadós koncertprogrammal kezdődött el pénteken a 11. Duna Napok az erdélyi Torockón.
2025. Május 29. 05:00, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodá
Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodáshoz a harcok lezárásáról - erről az amerikai elnök szerdán beszélt újságírók előtt.