Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2019. November 18. 07:44, hétfő | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

A Fehér Ház elítélte az iráni tüntetők elleni hatósági erőszakot

A Fehér Ház elítélte az iráni tüntetők elleni hatósági erőszakot

Vasárnap este kiadott közleményében a Fehér Ház elítélte, hogy a hatóságok erőszakot alkalmaztak Iránban a tüntetőkkel szemben.

Stephanie Grisham szóvivő úgy fogalmazott: "az Egyesült Államok támogatja az irániak üzemanyagárak miatti békés tiltakozását a rendszer ellen".

Irán több nagyvárosában péntek este óta azért protestálnak, mert a kormány bejelentette, hogy jegyrendszert vezetnek be az üzemanyag-vásárlásokhoz, és egyúttal jelentősen emelik az árakat.

A zavargások során több tucat embert vettek őrizetbe, és amerikai lapinformációk szerint a tüntetések legalább két halálos áldozatot is követeltek. Az iráni elnöki hivatal vasárnap este közölte: a kormányzat nem tűr el semmiféle "bizonytalanságot", és Haszan Róháni elnök a vasárnapi minisztertanácsi ülésen le is szögezte, hogy az állam "nem adhat felhatalmazást a társadalomban eluralkodó bizonytalanságra".

Szombat óta sok ember számára nem voltak elérhetőek az internetes szolgáltatások. A távközlési minisztérium tájékoztatása szerint - az iráni nemzetbiztonsági tanács utasítására - 24 órán keresztül akadályozták a világháló elérését.

"Elítéljük a tüntetők elleni erőszak alkalmazását és a kommunikációs csatornák korlátozását" - írta közleményében Stephanie Grisham, a Fehér Ház szóvivője.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 21. 07:28, szerda | Külföld

Giorgia Meloni XIV. Leó pápával egyeztetett, hogy a Szentszék legyen az orosz-ukrán béketárgyalások helyszíne

Giorgia Meloni olasz miniszterelnök telefonon egyeztetett XIV. Leó pápával, aki megerősítette, hogy a Vatikán készen áll fogadni az ukrajnai háborúban szembenálló felek közötti tárgyalásokat

2025. Május 20. 07:16, kedd | Külföld

Kreml: nem esett szó a tűszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök telefonbeszélgetése során

Nem esett szó az orosz-ukrán tűzszüneti megállapodás időkeretéről az orosz és az amerikai elnök között

2025. Május 20. 07:15, kedd | Külföld

Putyin: Moszkva kész együttműködni Kijevvel egy jövőbeni békemegállapodásról szóló memorandumról

Oroszország kész együttműködni Ukrajnával egy jövőbeli békeszerződésről szóló memorandum kidolgozásában, amely egyebek között kitérhet a tűzszünet kérdésére is -