Városlista
2026. július 19, vasárnap - Emília

Hírek

2011. November 06. 07:41, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

A földrengés a legveszélyesebb természeti katasztrófa

A földrengés a legveszélyesebb természeti katasztrófa

Egy friss jelentés azzal foglalkozott, hogy milyen hatással vannak az emberek egészségére és életminőségére a természeti katasztrófák.

Végül a kutatók megállapították, hogy a földrengések okozzák a legtöbb bajt: egy ilyen katasztrófa során az érintett városok lakosságának átlagosan 8 százaléka halálos sérüléseket szenved.

Az ok, amiért a földrengések a legveszélyesebb természeti katasztrófák az, hogy ilyenkor tömeges balesetek történnek, amelyek során az emberek súlyos sebeket szereznek, valamit csonttöréseket és zúzódásokat szenvednek el. Ráadásul ilyenkor az egészségügyi ellátás is akadozik, ami késlelteti a szakszerű ellátást - írja a HealthDay.

A probléma azért érdemel nagyobb figyelmet, mert világszerte több százmillió ember él olyan városokban, amelyek törésvonalakra épültek - gondoljunk csak New Yorkra, Los Angelesre, Tokióra, Delhire vagy Sanghajra. Ezeknek az embereknek az élete pedig ilyen szempontból minden nap veszélyben forog.

A hivatalos adatok szerint egyébként az elmúlt egy évtizedben világszerte 780 000 halálesetet okoztak a földrengések. Ebbe beletartoznak azok, akik a katasztrófa során vesztették életüket, illetve azok, akik halálos sebesülést szenvedtek, és a földrengést követő napokban vagy hetekben hunytak el. Ami azonban még érdekesebb, hogy krónikus betegek is vannak az áldozatok között, akik a katasztrófa sújtotta övezetben nem jutottak hozzá időben életmentő gyógyszereikhez vagy kezeléseikhez.

OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség /wikipedia

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 19. 14:00, vasárnap | Belföld

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli államfőre lenne szükség

A Tisza Párt szerint pártpolitikai kötődés nélküli köztársasági elnökre lenne szükség.

2026. Július 19. 08:34, vasárnap | Belföld

Sulyok Tamás aláírja a 17. alaptörvény-módosítást

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírja az alaptörvény tizenhetedik módosítását. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.

2026. Július 18. 13:00, szombat | Belföld

Bezárja diósgyőri gyárát a Nestlé

A szezonális édességek iránti kereslet visszaesése miatt az év végén befejezi a termékek előállítását a Nestlé diósgyőri üzemében - erősítette meg a Nestlé Hungária pénteken az MTI információit.