Városlista
2025. július 4, péntek - Ulrik

Hírek

2012. November 01. 05:00, csütörtök | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A gyorsételek lassítják a véráramlást

A gyorsételek lassítják a véráramlást

A gyorséttermi szendvicsek, különösen, hogyha reggelire fogyasztják, negatív hatással vannak a véráramlásra - legalábbis ezt mutatta ki egy új vizsgálat eredménye, amelyről a Health Day számol be.

A tanulmány alátámasztotta az egészségtelen ételek káros mellékhatásait, holott nem hasonlította azt össze az egészséges étkezés hatásaival. A szakemberek felhívják a figyelmet, hogy az egészségtelen ételek már akár egyszeri fogyasztása is károkat okozhat a szervezetben.

A tanulmány célja az volt, hogy megnézzék mi történik a véráramban egy egészségtelen, zsíros és magas sótartalmú étel fogyasztása után. A vizsgálatban 20 egészséges, 23 átlagéletkorú fiatal vett részt.

Két csoportra osztották őket, míg egy részük két gyorséttermi szendvicset evett, addig a másik csoport tagjai nem reggeliztek. Megfigyelték, hogy az előző csoport tagjainál csökkent a véráramlás, így a vér oxigénszintje is. Akiknél ez gyakrabban előfordul, ott magasabb a stroke és a szívinfarktus kialakulásának a kockázata.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 03. 18:41, csütörtök | Életmód

Szeptemberben lesz a „Könnyek a Vízben” Segélykoncert, az adományozás tovább folytatódik

A nagy hőségre való tekintettel az ősz elejére halasztották a szervezők a „Könnyek a vízben” Segélykoncertet.

2025. Július 03. 07:34, csütörtök | Életmód

OMME: méhraj észlelése esetén forduljon szakemberhez

A tavaszi és nyári időszakban megszaporodnak a méhraj észlelések, és egyre több bejelentés érkezik az Országos Magyar Méhészeti Egyesülethez (OMME).

2025. Július 03. 07:33, csütörtök | Életmód

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat

Csütörtökön 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország nagy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. szerdai veszélyjelzéséből.

2025. Július 02. 15:24, szerda | Életmód

„Könnyek a vízben” – Egy koncert, ami életeket változtathat meg

Jótékonysági összefogás Székelyföldért a Puskás Szoborparkban