Városlista
2025. szeptember 3, szerda - Hilda

Hírek

2017. December 27. 08:42, szerda | Belföld
Forrás: mti

A hatóságok egész évben napi 24 órában dolgoznak a terroresemények megelőzéséért

A hatóságok egész évben napi 24 órában dolgoznak a terroresemények megelőzéséért

A magyar hatóságok az év 365 napján 24 órában dolgoznak a terroresemények megelőzéséért, és az emberek ennek a háttérben folyó megfigyelő- és elhárítómunkának csak egy részét látják

- erről Gyarmati István biztonságpolitikai szakértő beszélt szerdán az M1 aktuális csatornán. A szakértő a szilveszter előtti biztonsági intézkedésekről azt mondta: amit a rendezvényekre kilátogatók láthatnak - a járőröző rendőröket, TEK-eseket, a páncélautót, vagy a lehegesztett csatornafedeleket - az mindig csak a jéghegy csúcsa, és azt csak a hozzá nem értők kritizálják.

A védelmi készültséget nem szabad alábecsülni, az mindig egy átfogó stratégia része - hangoztatta, hozzátéve: minél több akadályt építenek be, annál nagyobb a valószínűsége annak, hogy a támadásra készülők valamelyiken elbuknak.

Elmondta, hogy a biztonság megőrzése sok embert, komoly beruházást igényel, és ebben a munkában soha nem tartanak szünetet. Közölte, a háttérben a nap 24 órájában folyik a megfigyelés, interneten, telefonon, de adott esetben még egy pizzafutártól is kaphatnak jelzést gyanúsan viselkedő társaságról.

Fotó: MTI illusztráció

Címkék: elhárítás, terror

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.

2025. Szeptember 02. 07:15, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: 2027 végéig elkészül a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza

Egész biztosan elkészül 2027 végéig a magyar-szerb kőolajvezeték magyarországi szakasza, ami komoly előrelépést jelent majd hazánk és az egész térség energiabiztonságának szempontjából -

2025. Szeptember 02. 07:07, kedd | Belföld

Lázár János: visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a MÁV-Volán csoport

A MÁV és a Volán összevonásával visszafordíthatatlanul a megújulás útjára lépett a vállalatcsoport.

2025. Szeptember 01. 07:58, hétfő | Belföld

Változékony idő várható szeptember első hetében