Hírek
2016. Április 08. 07:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A hétvégén borús, esős lesz az idő

Az elmúlt napokban megszokott meleg, napsütéses időjárása helyett a hétvégén borús, csapadékos időre és lehűlésre kell készülni. Néhol a nappali maximumhőmérséklet is 10 Celsius-fok körül alakul
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken többnyire erősen felhős lesz az ég, a Dunántúlon és északon több helyen, délkeleten helyenként alakul ki eső, zápor, zivatar. A Dunántúlon többfelé megélénkül, néhol megerősödik a légmozgás, zivatarok környezetében akár viharos széllökések is lehetnek. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-15 fok között valószínű. Napközben általában 20-25, a Nyugat-Dunántúlon 15-20 fok lehet.
Szombaton túlnyomóan borult lesz az ég, és országszerte várható eső, zápor, főként keleten egy-egy zivatar is kialakulhat. A Dunántúlon többfelé erős lesz a szél is. A leghidegebb órákban 7-13 fok lehet. A legmagasabb hőmérséklet a Nyugat-Dunántúlon 10 fok körül alakul, keletebbre egyre melegebb lesz, a Tiszántúlon 19-20 fok is lehet.
Vasárnap reggel, délelőtt még többfelé várható eső, záporeső, később egyre kevesebb helyen lehet csapadék. Az északkeleti országrész kivételével sokfelé megerősödik a szél. A minimumhőmérséklet 6-11 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan 11-18 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Navracsics Tibor szerint a fejlesztéspolitika és az önkormányzatok együttműködése nem pártalapú
A fejlesztéspolitika és az önkormányzatok közötti együttműködés nem képzelhető el pártalapon
2025. Augusztus 26. 07:45, kedd | Belföld
Megkezdődött a Keleti pályaudvar négy héten át tartó felújítása
2025. Augusztus 26. 07:42, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel
Szeptember 1-jén indul az Otthon Start fix 3 százalékos lakáshitel, hétfő este pedig megjelenik az a kormányrendelet is, amely megteremti a program összhangját a családi otthonteremtési kedvezményekkel
2025. Augusztus 25. 07:50, hétfő | Belföld
HM: külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon
Külföldi katonai konvoj halad át Magyarországon a Röszke-Hegyeshalom útvonalon – közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) vasárnap az MTI-vel.