Hírek
2014. November 06. 17:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A hétvégén már borúsabb, de továbbra is enyhe lesz az idő
A hétvégén borúsabb és esősebb lesz az idő, de továbbra is marad az ilyenkor szokásoshoz képest enyhe idő. Pénteken 21 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet - olvasható az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzésében.
Pénteken az ország nagyobb részén erősen felhős vagy borult lesz az ég, a Dél-Alföldön és a Tiszántúl északi részén viszont hosszabb időre is kisüthet a nap. A Dunántúlon több helyen, másutt helyenként fordulhat elő - többnyire csak kisebb - eső, záporeső. A szél élénk, a Dél-Alföldön és a Dunántúlon erős lesz. A legalacsonyabb hőmérséklet általában 8 és 13 fok között alakul, de északkeleten 4-7 fok is lehet. A legmagasabb hőmérséklet jobbára 15 és 21 fok között várható, de a keleti határvidéken ennél melegebb is lehet.
Szombaton túlnyomóan borult lesz az ég, több helyen várható eső, zápor, de jelentős mennyiségű csapadéknak kevés a valószínűsége. A minimum-hőmérséklet 9 és 14, a maximum-hőmérséklet 10 és 17 fok között alakul. Északnyugaton lehet hűvösebb, keleten melegebb.
Vasárnap délelőtt még előfordulhat elszórtan gyenge eső. A leghidegebb órákban 7-12 fok lehet. Nappal 13-18 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: elrendeltem a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését
Orbán Viktor kormányfő elrendelte a kritikus energetikai infrastruktúra védelmének megerősítését - erről a miniszterelnök számolt be a Facebook-oldalára feltöltött videóban szerdán, a védelmi tanács ülése után.
2026. Február 25. 11:00, szerda | Belföld
Kamatdöntés - A monetáris tanács 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 25 bázisponttal 6,25 százalékra csökkentette a jegybanki alapkamatot, és a kamatfolyosó két szélét is ilyen mértékben vitte lejjebb - jelentette be a jegybank kedden.
2026. Február 25. 09:07, szerda | Belföld
Február 26-án indulhat újra a kőolajszállítás
2026. Február 25. 09:00, szerda | Belföld
A Medián szerint nyílik az olló a két nagy párt között
Jelentős előnyt mér a Tisza Pártnak a Fidesz–KDNP-vel szemben a Medián legfrissebb közvélemény-kutatása – számolt be róla a HVG.

