Városlista
2025. október 20, hétfő - Vendel

Hírek

2012. November 11. 19:26, vasárnap | Kék hírek
Forrás: mno.hu

A jelek alapján beszámíthatók Szita Bence gyilkosai

A jelek alapján beszámíthatók Szita Bence gyilkosai

A Hír TV Riasztás című műsorának nyilatkozó kriminálpszichológus szerint Szita Bence gyilkosai beszámíthatók voltak a brutális bűncselekmény elkövetésekkor.

Beszámíthatók voltak Szita Bence gyilkosai a rendelkezésre álló információk alapján – a Hír Televízió Riasztás című műsorának nyilatkozó kriminálpszichológus szerint. Bilkei Pál azt mondta: a bűncselekmény megtervezése és az elkövetés módja arra utal, hogy az elkövetők tudatában voltak tettük súlyának. A szakember szerint Bence mostohája a kisfiút okolta azért, hogy magánélete válságba jutott, a 11 éves gyereknek ezért kellett meghalnia.

„Az elkövetésnek a jellege, a módja, a kitervelése, mind arra utal, hogy beszámíthatók voltak az elkövetők – fogalmazott a kriminálpszichológus a Riasztásnak, hozzátéve: – Egyetlen pillanat van, amikor fölmondja a tudatos gondolkodás, a belső kontroll a szolgálatot, ez az, amikor a gyilkosság megtörténik”. Bilkei Pál szerint így már csak a szereposztás megállapítása az, ami feladatot jelent a bíróság és a rendőrség számára.

Egy hete találták meg Szita Bence holttestét

Szita Bence eltűnését múlt hétfőn jelentette be a gyerek nevelőapjának volt élettársa, a kaposvári P. Erika. A kisfiút nagy erőkkel keresték, a holttestét egy héttel ezelőtt találták meg. A különös kegyetlenséggel elkövetett emberöléssel a rendőrség a 47 éves P. Erikát és két hajléktalant gyanúsít: az 57 éves, többszörösen büntetett, a fegyházból néhány héttel ezelőtt szabadult B. Józsefet és a családjával szembeni erőszak miatt távolságtartásra ítélt, 41 éves K. Józsefet. A Kaposvári Törvényszék vasárnap mindhármukat előzetes letartóztatásba helyezte.

P. Erika előbb tagadta a bűncselekmény elkövetését, kedden azonban – kirendelt ügyvédje tájékoztatása szerint – részletes, a saját bűnösségére vonatkozóan is teljes, feltáró vallomást tett. Vallomást tett K. József is, aki beismerte, hogy részt vett a bűncselekményben, de azt tagadta, hogy ő ölte volna meg a kisfiút.

Szita Bencét a szombati napon helyezték végső nyugalomra Kaposvár Keleti temetőjében.

Címkék: Gyermekgyilkosság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:01, hétfő | Kék hírek

Adathalász csalók próbálják megtéveszteni az MVM ügyfeleit

Az utóbbi időszakban az MVM Next ügyfelei egyre gyakrabban találkozhattak adathalász kísérletekkel, a társaság kéri ügyfeleit, hogy fokozott figyelemmel járjanak el minden gyanús megkeresés esetén.

2025. Október 19. 09:00, vasárnap | Kék hírek

NNI: online kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy nagyszabású akció keretében

Az online térben is működő nemzetközi kábítószer-terjesztő hálózatot lepleztek le egy egyedülálló akció keretében

2025. Október 13. 07:48, hétfő | Kék hírek

BRFK: milliókat csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek hazudó férfi egy kétségbeesett anyától

Mintegy 20 millió forintot csalt ki egy magát rendvédelmis vezetőnek kiadó 53 éves férfi egy kétségbeesett anyától, a bűncselekményt kihallgatáson beismerő B. Gábort letartóztatták - közölte a a Budapesti Rendőr-főkapitányság.

2025. Október 09. 07:40, csütörtök | Kék hírek

Azonnali hatállyal elbocsátottak egy beteget bántalmazó mentőst

Azonnal hatállyal megszüntette az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) annak a mentősnek a munkaviszonyát, aki brutálisan bántalmazott egy férfit kedden Heves vármegyében - közölte az OMSZ szerdán az MTI-vel.