Városlista
2025. október 14, kedd - Helén

Hírek

2017. Június 12. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti

A jövő évi költségvetésről szavaz a parlament

A jövő évi költségvetésről szavaz a parlament

Négynapos üléssel, több határozathozatallal, köztük a 2018-as költségvetésről szóló döntéssel zárja tavaszi ülésszakát jövő héten az Országgyűlés.

A napirendi javaslat szerint a négynapos ülés hétfő délelőtt 10 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd tárgyalnak és szavaznak a képviselők az idei költségvetés módosításához és a jövő évi büdzséhez benyújtott összegző módosító javaslatról. Délután hangzanak el az interpellációk, az azonnali kérdések és a kérdések, majd bizottsági jelentések és összegző módosító javaslatok vitájával zárul az ülésnap.

Kedd délben terveznek szavazni egyebek mellett a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságát célzó javaslatról, az új büntetőeljárási és az ügyvédi tevékenységet szabályozó törvényjavaslatról, az Iszlám Állam elleni nemzetközi fellépésben való további magyar részvételről, a jövő évi költségvetés megalapozásáról, az adótörvényekről, valamint a nyugdíjas szövetkezetek létrehozását lehetővé tevő előterjesztésről.

Szerdán ugyancsak lesznek határozathozatalok a Házban: ekkor dönthetnek a burkolt pártfinanszírozás megakadályozásáról és az átlátható kampányfinanszírozás biztosításáról szóló javaslatról, továbbá a kéményseprőipari, az anyakönyvi és a nemzeti ménesbirtokot szabályozó törvény módosításáról, valamint több nemzetközi egyezményről. A szavazások után tartják a közszolgálati tisztviselőkről szóló jogszabály módosításának vitáját, majd megtárgyalják a képviselők az Országos Nyugdíjbiztosítási Főigazgatóságnak a Magyar Államkincstárba olvadásához szükséges törvénymódosításokat.

Az Országgyűlés tavaszi ülésszaka csütörtök délután zárul. Ezen a napon - amikor mindössze egyórás ülést terveznek - dönt a parlament a 2018-as költségvetésről és az
A parlament várhatóan szeptember közepétől folytatja munkáját.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 14. 19:53, kedd | Belföld

Startra készek a turisztikai hitelek

5 egyszerű lépésben, maximum 15 napos ügyintézési határidővel juthatnak kedvező kamatozású hitelhez a turisztikai ágazat szolgáltatói. Október15-től két termék lesz elérhető.

2025. Október 14. 07:16, kedd | Belföld

Az OTP és a magyar állam közösen újítja fel a gödöllői kastélyt

A 20. század nem a mecénások évszázada volt a magyar műemléktörténetben, de ez a korszak most véget ért.

2025. Október 14. 07:14, kedd | Belföld

Orbán Viktort dicsérte Donald Trump

Orbán Viktor egy nagyszerű vezető - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök hétfőn az egyiptomi Sarm-es-Sejkben rendezett békekonferencián.

2025. Október 14. 07:08, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ha nincs tárgyalás, nincs béke

Ha nincs tárgyalás, nincs béke - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfő este a Facebookon közzétett bejegyzésében.