Hírek
2019. Szeptember 10. 07:23, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A jövő fogyasztóinak neveléséről is szól az iskolai tej- és gyümölcsprogram

A jövő fogyasztóinak nevelése is a célja az idén is megvalósuló iskolai tej- és gyümölcsprogramnak - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára hétfő este az M1 csatornán.
Feldman Zsolt közölte: gyümölcsöt és zöldséget 535 ezer, tejet 435 ezer gyermek fogyaszthat a kezdeményezésnek köszönhetően, ami "hatalmas számot" jelent. A gyermekek mindennapi étkezésének részévé kívánjuk tenni ezeket a termékeket - jelentette ki.
Elmondta, a program nemcsak a napi táplálkozás szempontjából jó a gyerekeknek, a programmal a jövő fogyasztóit szeretnék arra bátorítani, hogy a hazai egészséges tejtermékeket és friss gyümölcsöket, zöldségeket keressék.
A finanszírozásról a politikus elmondta: a gyümölcsprogramot mintegy kétmilliárd, a tejprogramot pedig négymilliárd forinttal támogatja a központi költségvetés.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.
2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld
NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest
Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;