Hírek
2011. November 06. 14:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
A kínaiakat két dolog érdekli: Budapest és Hévíz

Idén már 25 kínai delegáció járt Hévízen, csak az utóbbi két hétben négy távol-keleti küldöttség ismerkedett meg a gyógytaváról híres város idegenforgalmi és gyógyászati lehetőségeivel - közölte a város önkormányzata.
Legutóbb kínai informatikai cégek vezetői jártak Hévízen, de látogatást tettek és tárgyalásokat kezdeményeztek már a városvezetéssel kínai tartományi- és városvezetők, turisztikai és egészségügyi szakemberek, politikusok, bányaipari és energetikai vállalatok vezetői. Az érdeklődés tárgya minden esetben ugyanaz: a gyógytó, a város gyógyászati lehetőségei, de komoly figyelmet szentelnek a delegációk az itteni wellness és pihenési lehetőségeknek is.
Papp Gábor (Fidesz-KDNP), a város polgármestere azt mondta: ebben az évben már 25 kínai delegáció járt a városban. Budapest mellett szemmel láthatóan Hévíz a kínaiak érdeklődésének kiemelt tárgya, s a gazdaságban ma már nagyhatalomnak számító ország egyre élénkülő érdeklődését jól mutatja, hogy csak az elmúlt két hétben négy delegációt fogadott a zalai város vezetése.
A polgármester szerint számos európai város ki tudta már használni az idegenforgalom terén a kínai érdeklődést, és ezzel Hévíz is élni szeretne a jövőben - fogalmaz a város önkormányzatának közleménye.
MTI
Ezek érdekelhetnek még
2023. Június 08. 13:16, csütörtök | Belföld
Autóbuszokat adományozott a Volánbusz a háborús károkat elszenvedett ukrán régiók számára
2023. Június 08. 13:15, csütörtök | Belföld
Ledobta kutyáját a negyedikről egy férfi, ötven nap elzárásra ítélték
Állatkínzás miatt ötven nap elzárással sújtotta a Pesti Központi Kerületi Bíróság azt a férfit, aki három évvel ezelőtt ledobta a kisméretű kutyáját 4. emeleti lakásának teraszáról - írja a Fővárosi Törvényszék.
2023. Június 08. 13:11, csütörtök | Belföld
Másodfokú riasztást adott ki felhőszakadás veszélye miatt a meteorológiai szolgálat több vármegyére
Felhőszakadás veszélye miatt másodfokú (narancs) riasztást adott ki Nógrád, Heves, Borsod-Abaúj-Zemplén, Pest, Bács-Kiskun és Jász-Nagykun-Szolnok vármegyére az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön.
2023. Június 08. 13:09, csütörtök | Belföld
Gátat szab a kormány a külterületek belterületbe vonásának
Gátat szab a kormány a jövőben a külterületek belterületbe vonásának, különösen a balatoni térségben - mondta az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) építészeti államtitkára csütörtökön Balatonfüreden.