Hírek
2012. Február 24. 07:03, péntek |
Belföld
Forrás: OrintPress
A kismama migrénje összefügg a csecsemőkori kólikával
Azok a csecsemők, akiknek anyukájuk migrénnel küzd, 2,5-szer nagyobb valószínűséggel kapják el a gyermekkori kólika nevű betegséget, amely erős hasi fájdalommal, görccsel jár.
A kutatók szerint az eredmények azt mutatják, hogy a gyermekkori kólika lehet a későbbi migrén előjele is. „Mivel a migrén egy rendkívüli genetikai rendellenesség, a csecsemőkori kólika egy korai jele annak, hogy a gyermek élete későbbi szakaszában hajlamos lesz a migrénes fejfájásra” - mondta Amy Gelfand, a Kaliforniai egyetem gyermek neurológusa.
A vizsgálat során a kutatók 154 anya és gyermeke esetében hasonlították össze a rizikófaktort. Az eredmények azt mutatták, hogy a csecsemők 29 százalékának, akiknek mamájuk migrénnel küzdött, volt kólikája. Ezzel szemben azoknál, akik édesanyja nem küzdött migrénnel, ez az arány mindössze 11 százalék volt - számol be a kutatásról a webmd.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Az Európai Bizottságtól várja a Fidesz, hogy elítélje a kormányt
A Tisza-kormány Európában példátlan módon bontja le a magyar demokráciát, korlátozza a demokratikus politikai versenyt és szűkíti a választójogot Magyarországon
2026. Július 15. 09:00, szerda | Belföld
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok nagykereskedelmi ára
Szerdától jelentősen emelkedik az üzemanyagok literenkénti nagykereskedelmi ára: a benzin bruttó 14 forinttal, a gázolaj bruttó 7 forinttal drágul - írta a holtankoljak.hu kedden.
2026. Július 15. 07:39, szerda | Belföld
Vb-2026 - Spanyolország a franciák legyőzésével a döntőben
Az Európa-bajnok spanyol válogatott 2-0-ra legyőzte a francia csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság dallasi elődöntőjében.
2026. Július 14. 14:00, kedd | Belföld
Lannert Judit: a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák vannak az új oktatáspolitika fókuszában
Az új szemlélet középpontjában a gyermekek, a pedagógusok és az iskolák állnak - közölte az oktatási és gyermekügyi miniszter hétfőn a Facebook-oldalán.
