Hírek
2024. Augusztus 03. 09:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
A kormány 400 millió forinttal támogatja a hajléktalanellátást
A hajléktalanellátó szervezetek készülnek a téli krízisidőszakra, és a kormány biztosítja az ehhez szükséges forrásokat
- mondta a Belügyminisztérium (BM) szociális ügyekért felelős helyettes államtitkára pénteken Budapesten, sajtótájékoztatón.
Csizi Péter közölte: a hajléktalanellátó szervezetek nyár közepén megkezdik a felkészülést a téli időszakra, és ehhez a kormány többletforrásokat biztosít. A BM a Hajléktalanokért Közalapítványt bízta meg azoknak a pályázatoknak a lebonyolításával, amelyek segítik a hajléktalanellátó szervezetek munkáját a krízisidőszakban.
A pályázati kiírások július 31-én megjelentek, többi között a diszpécserszolgálatok, a krízisautók, eszközbeszerzések, gyógyszerek, kötszerek, egészségügyi szolgálatok támogatására - ismertette a helyettes államtitkár.
Aba Csaba, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Krisztinavárosi Hajléktalan Centrumának vezetője a sajtótájékoztatón elmondta: az intézmény diszpécserszolgálatot, krízisszolgálatot, beteg hajléktalanok egészségügyi gondozását végzi, nappali melegedőjében 60-80 embert fogad, az éjjeli menedékhelyen 40 férfit.
A krízisidőszak november 1-jén kezdődik. Ilyenkor az ország egész területéről fogadják a regionális diszpécserszolgálatok a hívásokat közterületen veszélybe került hajléktalanokról. A helyszínen ellátják, és ha lehet, éjjeli menedékhelyre viszik hajléktalant, illetve, ha ehhez nem járul hozzá, takarót, élelmet adnak neki - részletezte az intézményvezető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László
A Súra Tanács elnökének meghívására Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László, az Országgyűlés elnöke - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája vasárnap az MTI-t.

