Hírek
2011. Július 10. 07:17, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
A KRESZ-oktatás is bekerül a tantervbe
A Magyar Hírlap azt írja, hogy rendszeressé válik az iskolai KRESZ-oktatás a készülő új Nemzeti alaptanterv szerint.
Az oktatási államtitkárság a KRESZ-oktatás bevezetése kapcsán arról számolt be, hogy bár a tananyag pontos tartalmát a Belügyminisztériummal együtt alakítják ki, annyit már most lehet tudni, hogy az iskolai keretek között szerzett ismeretanyag alkalmas lesz a hivatalos KRESZ-vizsga előkészítésére is.
A lap információi szerint a készülő alaptantervben az életvitel mellett szó lehet még etika, pénzügyi ismeretek és erkölcstan tárgyak bevezetéséről is. Emellett az alsó tagozatos osztályokban, a mindennapi testneveléshez hasonlóan, valószínűleg művészeti óra is lesz, így kettővel-hárommal növekedhet a gyerekek heti óraszáma.
A tantervi átalakítások kapcsán Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár felvetette, szeretnének elmozdulni az egész napos iskola felé, valamint megteremteni a lehetőséget, hogy alsó tagozaton 45 perc helyett akár harmincpercesek legyenek az órák. A nyári szünet esetleges rövidítéséről kijelentette, jövőre még biztosan nem változik a tanév rendje, hiszen már kiadták a 2011-12-es szabályozó rendeletet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 24. 09:12, hétfő | Belföld
Hévízen tartotta idei országos konferenciáját az IPOSZ – fókuszban a kisipar és az AI
A kisipar jövőjét, a mesterséges intelligencia térnyerését és az ipartestületek szerepének megerősítését állította középpontba az Ipartestületek Országos Szövetségének (IPOSZ) háromnapos konferenciája, amelyet Hévízen, a Hotel F
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Felhős, csapadékos idővel indul a hét
Felhős, csapadékos idővel indul a hét, majd átmenetileg szárazabb és naposabb idő várható, de a hétvégére újra beborul - derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
2025. November 24. 07:27, hétfő | Belföld
Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László
A Súra Tanács elnökének meghívására Szaúd-Arábiában folytat megbeszéléseket Kövér László, az Országgyűlés elnöke - tájékoztatta az Országgyűlés Sajtóirodája vasárnap az MTI-t.
