Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2024. Március 20. 07:51, szerda | Belföld
Forrás: MTI

A MÁV ismét arra figyelmeztet, hogy életveszélyes és tilos felmászni a vonatok tetejére

A MÁV ismét arra figyelmeztet, hogy életveszélyes és tilos felmászni a vonatok tetejére

A hétvégi áramütéses, újabb halálos baleset után a MÁV ismét arra hívja fel a figyelmet, hogy a vasútüzemi területen, főképp a magas feszültségű vezetékek közelében tartózkodni, a vonatokra felmászni életveszélyes és tilos.

A vasúttársaság keddi, az MTI-nek eljuttatott közleményében kiemelte, évente többen szenvednek súlyos égési sérüléseket, amikor vasútüzemi területen illegálisan felmásznak a szerelvényekre vagy a felsővezeték tartóoszlopára. Jellemzően fiatalkorúakat, gyermekeket ér ilyen baleset. A hétvégén, szombaton éjjel egy 18 éves fiatalember a 25 ezer voltos felsővezeték közelében szenvedett halálos áramütést a budaörsi állomáson, amikor felmászott a dízelmozdony tetejére.

Arra is figyelmeztettek, már önmagában a lecsúszás az 5-6 méter magas jármű tetejéről is súlyos sérüléseket okozhat, vagy akár halálos következménnyel is járhat. A villamos felsővezeték megközelítése is életveszélyes, 2 méteres távolságon belül halálos áramütést okozhat. A felsővezeték, illetve a felsővezeték-hálózat más részeinek - oszlopok, kapcsolók - érintése is életveszélyes.

Hozzátették, hogy az elektromos berendezéseken, azokkal összefüggő szerkezeteken, teherkocsikon nemzetközi jelölések is láthatók a magyar feliraton kívül: az elektromos nagyfeszültségre utaló villám és a "25 kV" feszültségi érték egyértelmű feltüntetése.

"A MÁV újból és újból kéri a szülőket és pedagógusokat, nyomatékosan hívják fel a fiatalok figyelmét arra, hogy vasútüzemi területen tartózkodni életveszélyes és tilos" - írták.

Címkék: baleset, máv, veszély

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld

MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva

A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.

2025. Július 05. 14:10, szombat | Belföld

NGM: a magyar üzemanyagárak a háborús feszültség ellenére továbbra is kedvezőbben alakulnak a szomszédos országokhoz képest

Az izraeli-iráni konfliktus lezárultával, az átmeneti megugrást követően a hazai és szomszédos üzemanyagárak is csökkenni kezdtek;

2025. Július 05. 11:02, szombat | Belföld

Axiom-4 - Kapu Tibor: egy csoda részese vagyok

Isteni élmény volt részese lenni a Grace űrhajó felbocsátásának, és az azóta eltelt valamennyi nap egy csoda, beleértve azt is, amikor először megpillantottuk a Földet

2025. Július 04. 18:39, péntek | Belföld

Orbán Balázs: indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását

Indul az ukrán bosszúhadjárat amiatt, hogy hazánk nem támogatja Ukrajna EU-csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója csütörtökön Facebook-oldalán