Hírek
2017. Május 03. 07:26, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A reklámadóról és az élelmiszerláncokról szóló törvénymódosításokról kezdődik vita a Parlamentben
Az Országgyűlés a kormány kezdeményezésére ma kezdi tárgyalni a reklámadóról és az élelmiszerláncok működéséről szóló törvények módosítását.
Az ülésnap reggel 9 órakor napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd tíz, többnyire nemzetközi egyezmények kihirdetéséről szóló előterjesztésről kell szavaznia a képviselőknek.
A határozathozatalok után további tíz indítvány általános vitáját bonyolítják le.
A Ház egyebek mellett a nemzetgazdasági miniszter javaslatára tárgyal a reklámadó módosításáról, továbbá a földművelésügyi tárcavezető kezdeményezésére az élelmiszerlánccal kapcsolatos jogszabályok változtatásáról.
Szintén Fazekas Sándor indítványára kerül terítékre a hulladéktörvény módosítása, míg a szövetkezeti hitelintézetek integrációjáról szóló változtatásokról a nemzeti fejlesztési miniszter javaslatára kezdődik vita.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.
