Városlista
2025. október 16, csütörtök - Gál

Hírek

2012. Augusztus 08. 15:56, szerda | Külföld
Forrás: MTI

A román rendőrség szerint nem az adóhatóság volt elnökének kabinetfőnökét vették őrizetbe a Dominikai Köztársaságban

A román rendőrség szerint nem az adóhatóság volt elnökének kabinetfőnökét vették őrizetbe a Dominikai Köztársaságban

A román rendőrség szerdán közleményben tudatta: nem a korrupció gyanújával körözött Codrut Alexandru Martát, a román adóhatóság volt elnöke kabinetfőnökét vették őrizetbe a Dominikai Köztársaság hatóságai.

Amint a rendőrség honlapján megjelentetett rövid közleményben áll, az Interpol közvetítésével elvégzett adat- és információcsere alapján állapították meg, hogy nem azonos Codrut Alexandru Martával az a férfi, akit a Dominikai Köztársaság hatóságai vettek őrizetbe hétfőn.
Kedden a dominikai rendőrség tájékoztatta a közvéleményt, hogy Sosua városában őrizetbe vették a 38 éves Codrut Alexandru Martát, aki Litvániából érkezett a karibi országba hamis útlevéllel.
Codrut Alexandru Marta az adóhivatal egykori vezetőjének, Sorin Blejnarnak volt a kabinetfőnöke. Őt és volt főnökét, illetve más kormánytisztviselőket - a vámhatóság volt főnökét, továbbá a belföldi elhárítás illetékeseit - adócsalással vádolják. A romániai sajtó korábban arról írt, hogy az érintettek 2011 májusa és 2012 júliusa között nagy mennyiségű gázolajat csempésztek be az országba illeték- és adófizetés nélkül, az államot a számítások szerint 15 millió eurós kár érte.
Blejnart 2009 elején nevezte ki Emil Boc miniszterelnök az adóhatóság elnöki posztjára, ezt a tisztséget 2012 április elejéig töltötte be, amikor az akkori miniszterelnök, az alig két hónapig hivatalban lévő Mihai Razvan Ungureanu visszahívta posztjáról. Marta májusban elhagyta Romániát.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 15. 07:38, szerda | Külföld

Donald Trump: a Hamászt szükség esetén erővel kényszerítjük fegyverletételre

Donald Trump közlése szerint ha a Hamász nem teszi le a fegyvert, akkor erővel fogják erre kényszeríteni. Az amerikai elnök erről a Fehér Házban beszélt kedden.

2025. Október 14. 07:13, kedd | Külföld

Izraeli-palesztin - Aláírták Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást

Aláírta hétfőn Sarm es-Sejkben a gázai tűzszüneti megállapodást Donald Trump amerikai elnök, Recep Tayyip Erdogan török államfő, Abdel-Fattáh esz-Szíszi egyiptomi elnök és Tamím bin Hamad Ál Száni katari emír.