Városlista
2026. március 11, szerda - Szilárd

Hírek

2021. Június 11. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

A sok napsütés után hidegfront jön

A sok napsütés után hidegfront jön

A hétvégén is sok lesz a napsütés. A vasárnapra érkező hidegfront csak néhány fokos lehűlést okoz - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken az ország nagy részén sok lesz a napsütés. Elszórtan - nagyobb eséllyel a Nyugat-Dunántúlon - fordulhat elő zápor, zivatar. Többfelé megélénkül, zivatar környékén megerősödik, akár viharossá fokozódik a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 10-17, a legmagasabb hőmérséklet 24-29 fok között alakul.

Szombaton is több órára kisüt a nap, helyenként valószínű zápor, zivatar. Szombat estétől vasárnap reggelig egy hidegfront szakadozott felhő-, illetve csapadéksávja vonulhat át az ország felett északról dél, délkelet felé, szintén záporokkal, zivatarokkal. A szél nagy területen élénk, zivatar térségében erős vagy viharos lehet. A leghidegebb órákban 11-18 fok lesz. Napközben 26-30 fokig melegszik a levegő.

Vasárnap napközben a sok napsütés mellett helyenként valószínű záporeső, nagyobb eséllyel az ország keleti felén. A szél erős, sok helyen viharos lesz. Hajnalban 12-19, a délutáni órákban 21-27 fok lesz - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 11. 14:00, szerda | Belföld

BKK: hamarosan minden metrón megjelenik az érintésmentes fizetés

2026. Március 11. 07:23, szerda | Belföld

Veszprém megyében folytatta kampányát Orbán Viktor

A háború szele lengi körül Magyarországot; a következő választásnak a legnagyobb tétje, hogy lesz-e olyan kormányunk, amely kívül tudja tartani Magyarországot egy háborún - jelentette ki Orbán Viktor kedden Balatonfüreden.