Hírek
2011. Július 08. 14:17, péntek |
Belföld
Forrás: HírTV
A sör is takarékosan érhető el a Balaton Sound Energiaszigetén
A soproni Volt Fesztivál után a Balaton Soundon is bemutatta a megújuló energiaforrásokkal működtetett „Energiaszigetet” a Magyar Villamos Művek.
A cég a négynapos fesztiválon a megfáradt fiatalokat a többi között napenergiával működtetett zuhannyal és mobiltöltős kerékpárokkal várja. A legfőbb cél a környezettudatos életmód népszerűsítése.
Napkollektor és szélkerék – ez a két, megújuló energiaforrás működteti a Balaton Sound Energiaszigetét. A függőágyaktól csak karnyújtásnyira állnak a környezetbarát módon működtetett sörhűtőszekrények. A kedvenc ital mellett pedig a kedvenc dalok is energiatakarékos módon érhetők el. A fiatalokat egy különleges versenypálya is várja. A sebesség az autókkal összekötött biciklikről irányítható. A kerékpár pedig akkor segíthet, ha lemerül valakinek a mobilja. A lábizom-meghajtású mini erőművel néhány perc alatt feltölthető a telefon.
Az Energiaszigeten a megújuló energiaforrások mellett a paksi atomerőmű történetéről és működtetéséről szóló kiállítás is látható.
„Gyakorlatilag a paksi atomerőmű az egyedüli ma Magyarországon, ami olyan nagy ipari méretekben képes energiát, áramot termelni, amely nem szennyezi a levegőt, hiszen szén-dioxid-mentes a kibocsátás” – fejtette ki Felkai György, az MVM Zrt. kommunikációs igazgatója.
A közel 100 négyzetméteres szabadtéri kiállítás 100 kilowattóra energiát termel és használ fel a négynapos fesztivál alatt. Magyarország legnagyobb energetikai vállalatcsoportja országszerte több rendezvényen is népszerűsíti az Európai Unió energetikai célkitűzéseit. (pr)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
