Hírek
2011. Augusztus 18. 14:41, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
A szúnyogok gyorsan rezisztenssé válnak a vegyszerekkel szemben
Szenegálban végeztek kutatásokat, melyek során a tudósok felfedezték, hogy a szúnyogok hihetetlenül gyorsan képesek rezisztenssé válni a rovarölő szerekre, amelyekkel az afrikai országban a szúnyoghálókat kezelik.
Ez azonban aggodalomra ad okot, mivel a szúnyogháló a malária elleni legolcsóbb és leghatékonyabb fegyver.
Az elmúlt években, különösen Afrikában, az orvosok és az önkéntesek minél több helyre próbáltak rovarölővel kezelt szúnyoghálókat eljuttatni annak érdekében, hogy védjék a lakosságot a maláriával szemben. A tudósok szerint ezeknek a lépéseknek köszönhetően jelentősen csökkent a megbetegedések száma az idősebb gyerekek és a felnőtt lakosság körében, sok szakember azonban kételkedik ezekben az eredményekben - írja a BBC.
Annak érdekében, hogy bebizonyítsák, hogy a szúnyogháló sem csodaszer, egy kis falu lakosságát kezdték el megfigyelni. A szúnyoghálók elhelyezését követő 3 héten belül a szúnyogcsípések száma valóban drasztikusan lecsökkent - 13-szor kevesebb ilyen esetet regisztráltak a hálók kihelyezését követő hetekben. Négy hónappal később azonban az arány visszatért az eredeti szintre - a vizsgálatok pedig egyértelműen kimutatták, hogy ez annak köszönhető, hogy a rovarok ellenállóvá váltak a rovarölővel szemben. A szakemberek szerint a helyzet aggasztó, ezért további vizsgálatokat rendeltek el a kérdéses területen.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.
2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld
Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye
A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.
2026. Március 03. 15:00, kedd | Belföld
AM: sonkától a tojásfestékig, átfogó Nébih ellenőrzés zajlik egészen húsvétig
Március 2-án indul az idei tavaszi szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzés, melyet Tállai András az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára rendelt el.
