Hírek
2020. Április 07. 15:03, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
A távfűtéses lakásban élők új korszerűsítési pályázatra számíthatnak

Még mindig sok a korszerűtlen távfűtéses lakás Magyarországon, fejlesztésükre ezért új pályázat kiírása várható
- mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energia- és klímapolitikáért felelős államtitkára az M1-en hétfő esti műsorában.
Kaderják Péter szerint a 650 ezer távfűtéses lakásból 200 ezer lehet elavult. Az Otthon melege program múlt héten zárult támogatási fejezete 28 ezer lakás korszerűsítéséhez járulhat hozzá, a 2 milliárdos keretösszeg pedig 2,5 milliárdra nő, hogy ne kelljen kérelmet visszautasítani - közölte. Hozzátette, hogy a járványveszély miatt sem a pályázat folyósításai, sem az ahhoz kapcsolódó korszerűsítési munkák nem fognak késni.
Kaderják Péter hangsúlyozta, hogy egy teljes épületfelújítás 50-60 százalékkal is csökkentheti az energiafelhasználást. Ilyen költségeket azonban sokan nem tudnak vállalni, és a pályázati források is végesek, de a kormány a rendelkezésre álló keretet mindig a leghatékonyabban hasznosítja a pályázatokon keresztül - tette hozzá.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.