Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2016. December 19. 07:50, hétfő | Életmód
Forrás: mti

A téli levertség nem feltétlenül depresszió

A téli levertség nem feltétlenül depresszió

A téli levertség nem feltétlenül számít depressziónak - közölte Makai Gábor klinikai szakpszichológus az M1 aktuális csatorna vasárnap esti műsorában.

A szakértő azt mondta, a hideg és a sötétség negatívan befolyásolja a hangulatot, különösen karácsonykor, ez azonban klinikai értelemben nem depresszió. Az egyszerű motivációhiány idővel elillan, a depressziót azonban kezelni kell - hangsúlyozta.

Makai Gábor arról is beszélt, hogy akinek gyenge az önbizalma, hajlamos azt hinni karácsonykor, hogy ha több és drágább ajándékot, nagyobb fenyőfát vásárol, értékesebbé válik.

Címkék: depresszió, levertség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:40, csütörtök | Életmód

Átírja az eurázsiai dinoszauruszok evolúciójáról alkotott eddigi elképzeléseket egy Iharkúton talált koponyalelet

Új dinoszauruszleletet fedeztek fel Iharkúton, amely alapjaiban változtatja meg az eurázsiai dinoszauruszok evolúciójáról alkotott eddigi elképzeléseket.

2026. Január 08. 07:37, csütörtök | Életmód

Havazás - A szociális intézmények kötelesek fogadni a hajlék nélkül élőket

A hideg és a hó miatt a szociális intézmények kötelesek fogadni a hajlék nélkül élőket, és azokat, akik a hideg miatt bajba kerültek - közölte a kormány szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Január 07. 07:54, szerda | Életmód

Idén is balatoni termelők nyerték a Magyar Bor Nagydíjat