Hírek
2020. Március 21. 07:09, szombat |
Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Máthé Zoltán
A teljes járműparkot napi szinten fertőtleníti a MÁV
Az elővárosi járművek fertőtlenítését követően országos szintre terjesztették ki a rendszert, így mától az üzemben lévő 1814 járművet (személykocsikat és a motorvonatokat is) napi szinten fertőtlenítik
- közölte a MÁV Zrt. pénteken az MTI-vel. A három budapesti fejpályaudvar mellett az országban összesen 39 helyen tudják elvégezni a kocsik teljes fertőtlenítését. Az országos lefedettségű rendszer kialakításának köszönhetően péntektől a teljes járműpark napi szintű fertőtlenítése biztosított.
A zárófertőtlenítés minden kórokozót (baktériumot, vírust, gombát) elpusztít a járműveken.
Közölték, hogy mindezen felül, március 16-tól kezdődően, fokozatosan a legnagyobb forgalmú budapesti és vidéki pályaudvarokon, megállóhelyeken is kézfertőtlenítő áll az utazóközönség rendelkezésére. A vasúttársaság a pályaudvarokat, üzemi területeket is vírusellenes takarítószerekkel takarítja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
2026. Április 04. 09:43, szombat | Belföld
BRFK: az amerikai alelnök látogatása miatt ideiglenes forgalomkorlátozás lesz Budapesten
Az amerikai alelnök látogatása miatt április 6. és 8. között megváltozik a forgalmi rend Budapesten - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) pénteken a police.hu oldalon.
