Hírek
2011. December 22. 12:25, csütörtök |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
A törvényjavaslat ugyanazt a 14 egyházat ismeri el
Nem ismert el újabb vallási közösséget az új egyházügyi törvényjavaslat, ugyanakkor változtat az egyházként való elismerés szabályain.
A Lázár János Fidesz-frakcióvezető által jegyzett javaslat szerdán késő este került fel az Országgyűlés honlapjára. A törvényjavaslat ugyanazt a 14 egyházat ismeri el, mint az Alkotmánybíróság által hétfőn, közjogi érvénytelenség miatt megsemmisített jogszabály.
Az előterjesztés ugyanakkor megváltoztatja annak szabályait, hogy miként válhat egy egyesület egyházzá. Az új szabályok szerint a vallási tevékenységet végző egyesület egyházként való elismerését legalább ezer fő aláírásával a népi kezdeményezésre vonatkozó szabályok alkalmazásával az egyesület képviseletére jogosult személy kezdeményezheti. Míg a megsemmisített törvényben az egyház nyilvántartásba vételére irányuló kérelmet a miniszterhez kellett volna benyújtani.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 19. 15:00, péntek | Belföld
Kapitány István: a tényleges hozzáadott értéket teremtő vállalatok helyzetbe hozása a kormány célja
2026. Június 19. 11:00, péntek | Belföld
Vitézy Dávid: kiválóan és terv szerint halad az európai uniós források hazahozatalával összefüggő munka
2026. Június 19. 07:18, péntek | Belföld
EU-csúcs - Magyar Péter: csak Magyarország érdekét képviselem
Csak és kizárólag Magyarország és a magyar emberek érdekét fogom képviselni az Európai Tanács ülésén és a kétoldalú megbeszéléseken is - mondta Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön Brüsszelben.
