Városlista
2025. október 25, szombat - Bianka

Hírek

2011. December 14. 14:28, szerda | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

A vádlott nélkül kezdődött el a tárgyalás

A vádlott nélkül kezdődött el a tárgyalás

Julija Timosenko távollétében kezdődött meg Kijevben a hivatali hatalommal való visszaélés vádjával hétévi börtönre ítélt volt ukrán kormányfő fellebbviteli perének szerdai tárgyalási napja.

Timosenkót nem szállították a bíróságra – jelentette be Olena Szitajlo bírónő, majd megkezdték a felek beadványainak tárgyalását. Az elítélt előző nap sem jelent meg a tárgyaláson, rossz egészségi állapotára hivatkozva. A védelem kérte, hogy engedjék be az újságírókat és riportereket a terembe, hogy élőben közvetíthessék az eseményeket.

A kijevi fellebbviteli bíróság épületénél a tárgyalás kezdete előtt a volt kormányfő több száz híve gyűlt össze. Az épületet nagyszámú rendőri erők védték, akik akadálytalanul engedték be az épületbe a sajtó képviselőit. Ez utóbbiak a konferenciateremben zárt láncú televízión követik az eseményeket.

A volt kormányfő augusztus 5. óta van őrizetben egy kijevi fogdában. Október 11-én egy kijevi kerületi bíróság első fokon hétévi börtönbüntetésre, közel 200 millió dollárnyi kártérítés kifizetésére és vezető tisztségek betöltésétől három évre való eltiltásra ítélte hivatali hatalommal való visszaélés vádjával, az ügyészség szerint Ukrajna számára jelentős anyagi kárt okozó 2009-es orosz–ukrán gázárszerződések megkötése miatt.

Timosenko tagadja a vádat, és azt hangoztatja, hogy legfőbb politikai ellenlábasa, Viktor Janukovics elnök politikai bosszújának az áldozata.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 25. 08:48, szombat | Külföld

Kína szélesebb körű gazdasági nyitást ígér a következő ötéves terv időszakában

Kína a következő, 2026 és 2030 közötti ötéves terv időszakában tovább kívánja bővíteni gazdasági nyitását, különösen a szolgáltatási szektorban.

2025. Október 23. 08:37, csütörtök | Külföld

Trump: Töröltük a találkozót Putyinnal, nem érezzük helyénvalónak

Egyúttal hatalmas szankciós csomagot lengetett be az amerikai elnök.

2025. Október 22. 07:00, szerda | Külföld

Elmaradhat a budapesti békecsúcs

Donald Trump két napon belül ígért döntést a Vlagyimir Putyinnal tervezett találkozót illetően.