Városlista
2025. május 21, szerda - Konstantin

Hírek

2018. Szeptember 23. 15:01, vasárnap | Életmód
Forrás: mti

A valódi kapcsolatok hiánya és a virtuális kapcsolatok erősödése a jellemző

A valódi kapcsolatok hiánya és a virtuális kapcsolatok erősödése a jellemző

A valódi kapcsolatok hiánya és a virtuális kapcsolatok erősödése a jellemző napjainkban - mondta Földi Rita klinikai szakpszichológus, akit a \"társas magányról\" kérdeztek az M1 aktuális csatornán szombaton.

Földi Rita azt mondta: sok a magányos ember, és szerinte ez inkább a kapcsolattartás eltérő módja, mint a konkrét személyes kapcsolatok hiánya, tehát többen inkább a virtuális térben tartják kapcsolataikat.

A szakpszichológus szerint az időseknek az egyéni magányból kilépést jelenti a világhálóra csatlakozás, régi ismerősökkel vehetik fel a kapcsolatot, olyan programokat kereshetnek, amelyeken hasonló korú társakkal találkozhatnak.

Úgy folytatta: a fiataloknál sokszor talán nem is tűnik fel - minél fiatalabb valaki, annál kevésbé -, hogy az illetőnek nincsenek kortárs kapcsolatai, pedig az ember társas lény, szüksége van társakra és arra a társas támogatásra, amelyet a család, a barátok és a párkapcsolatok adhatnak.

Arra a kérdésre, hogy sokan miért nem mozdulnak ki otthonról a mobiltelefonos kapcsolattartás helyett, Földi Rita úgy válaszolt: két dolgot lehet e mögött sejteni. Az egyik az, hogy nem akarnak lemaradni semmiről, ami az ismerősökkel történik vagy a hírekben jelenik meg, a másik pedig a félelem attól, hogy kiszolgáltatottá válnak, sérülnek egy baráti vagy párkapcsolatban.

A szakember a valódi beszélgetéseket, a közös tevékenységeket hiányolja, mint mondta, nem pedig azt, hogy együtt ülnek be egy kávézóba, és "külön-külön nyomogatják" a telefonjukat.

Földi Rita kitért arra is: a virtuális valóság "borzasztóan torzít" és nem azt fejezi ki, hogy valaki milyen, hanem azt, hogy milyen szeretne lenni.

Címkék: kapcsolat, virtuális

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 19. 07:27, hétfő | Életmód

AM: feltárulnak Magyarország természeti értékei a Nemzeti Parkok Hetén

Magyarország természeti kincsei újra várják a felfedezőket, országszerte elindul a Magyar Nemzeti Parkok Hete, a legnagyobb ökoturisztikai rendezvénysorozat belföldön - közölte az MTI-vel szombaton az Agrárminisztérium (AM).

2025. Május 18. 08:25, vasárnap | Életmód

Kiváló eredményeket értek el magyar középiskolások egy nemzetközi kémiaversenyen

Kiváló eredményeket értek el magyar középiskolások egy nemzetközi kémiaversenyen, az 59. Nemzetközi Mengyelejev Diákolimpián

2025. Május 17. 19:00, szombat | Életmód

A fenyőrügyből sok csodaszer készíthető

Vigyázat, a tiszafa és a tuja nem fenyő!