Városlista
2026. április 12, vasárnap - Gyula

Hírek

2013. Június 24. 11:10, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

A várható heves zivatarok miatt másodfokú figyelmezetést adtak ki a keleti megyékre

A várható heves zivatarok miatt másodfokú figyelmezetést adtak ki a keleti megyékre

A várható zivatarok miatt az ország keleti megyéire másodfokú, míg a középső és az északnyugati megyékre elsőfokú figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (OMSZ) hétfőn.

A Dunántúl keleti részén elszórtan, a Dunától keletre többfelé várható zivatar. A keleti megyékben délután és este heves zivatarokra is számítani kell - tájékoztatta közleményében az OMSZ az MTI-t.
Heves zivatarhoz nagyméretű, két centimétert meghaladó átmérőjű jég, óránként 80 kilométernél erősebb szélroham és felhőszakadás, rövid idő alatt 30, néhol 50 millimétert meghaladó csapadék társulhat.
Intenzív zivatarokra éjszaka az északkeleti megyékben kell számítani, kedden napközben heves zivatar már nem valószínű.
Az északnyugati szelet hétfőn és kedden az ország nyugati, északnyugati vidékén helyenként óránkénti 70 kilométer erősségű széllökések kísérik - közölte a meteorológiai szolgálat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 12. 08:14, vasárnap | Belföld

Megkezdődött a választás, máris született egy rekord

A vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson reggel 7 óráig a szavazásra jogosultak 3,46 százaléka adta le szavazatát a Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint.

2026. Április 11. 17:00, szombat | Belföld

NAV: április 20-ig kell befizetni a turizmusfejlesztési hozzájárulást

Április 20-ig kell befizetnie a turizmusfejlesztési hozzájárulást az erre kötelezetteknek - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2026. Április 11. 15:00, szombat | Belföld

Budapesti repülőjáratokat is töröltek a Lufthansa-dolgozók sztrájkja miatt

A Lufthansa légiutas-kísérőinek sztrájkja miatt törölték a légitársaság pénteki budapesti járatait - olvasható a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján.

2026. Április 11. 11:00, szombat | Belföld

A levélben szavazásra jogosultak több mint fele már leadta szavazatát

A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.