Hírek
2021. Szeptember 10. 18:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti/fotó: MTI/Máthé Zoltán
A véradás fontosságára hívja fel a figyelmet Herczegh Anita
A véradás fontosságára hívta fel a figyelmet Herczegh Anita, az államfő felesége csütörtökön Budapesten, miután az V. Civil véradás nevű kezdeményezés keretében vért adott.
Herczegh Anita a közmédiának elmondta, hogy egyetemistaként kezdett el vért adni, azóta pedig több mint negyven alkalommal segített ezen a módon.
A véradással életet menthetünk - mondta, hozzátéve, hogy az ember életében ritkán adódik ténylegesen olyan helyzet, amikor valakinek az életét megmentheti. Ennek a legegyszerűbb módja a véradás, hiszen a vérkészítmények másként nem előállíthatók - hangsúlyozta.
Herczeg Anita megjegyezte, fontos, hogy legyen elegendő vérkészlet most, amikor a pandémia miatt elhalasztott műtéteket is elvégzik.
Szalay-Bobrovniczky Vince, a Miniszterelnökség civil és társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára a közmédiának nyilatkozva mindenkit véradásra buzdított. Közölte, hogy a Civil Központ szervezésében országszerte több mint 30 helyszínen várják a véradókat, és ez már a negyedik olyan véradás, amit a koronavírus-járvány alatt szerveznek meg egyre nagyobb számú résztvevővel.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
