Hírek
2021. Március 06. 08:13, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A vérellátó plazmaadásra kéri a betegségen átesetteket
Koronavírusból felgyógyult plazmadonorok jelentkezését várja az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ) - tájékoztatta a szervezet pénteken az MTI-t.
Még több vérplazmára volna szükség a gyógyult betegektől a fertőzöttek gyógyulási esélyeinek növelése érdekében, ezért azt kérik, hogy aki bizonyítottan fertőzött volt, mielőbb jelentkezzen mintavételre - írták.
Egyre több a plazmakezelésre szoruló beteg, ugyanakkor csökkent a jelentkező gyógyultak száma. A jelenlegi donorszám még többszöri plazmaadással sem elégendő a drasztikusan növekvő igények kielégítéséhez - hangsúlyozták.
Mintavételre minden véradáson lehet jelentkezni, és nem szükséges előzetes bejelentkezés - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 21. 13:00, szombat | Belföld
KSH: decemberben a bruttó átlagkereset 789 200 forint volt
2025 decemberében a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 789 200, a nettó átlagkereset 548 900 forint volt - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
2026. Február 21. 12:00, szombat | Belföld
Választás 2026 - Hivatalosan megkezdődött a kampányidőszak
Hivatalosan megkezdődött szombaton az április 12-ei országgyűlési képviselő-választás kampányidőszaka, életbe léptek a kampányra vonatkozó szabályok.
2026. Február 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a Liszt Ferenc repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb központja lehet
A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér az évtized végére a régió legfontosabb kereskedelmi és a turisztikai központja lehet - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a reptér új épületkomplexumának ünnepélyes alapkőletételén.
