Városlista
2026. március 25, szerda - Irén, Írisz, Lúcia

Hírek

2021. Február 16. 08:50, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

A veszélyhelyzet meghosszabbításáról kezdődik vita

A veszélyhelyzet meghosszabbításáról kezdődik vita

Az Országgyűlés kedden a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet meghosszabbítását kezdi tárgyalni.

A parlament idei első ülésének második, egyben befejező napja reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal indul.

Ezt követően tartanak általános vitát az igazságügyi miniszter koronavírus-világjárvány elleni védekezésről szóló előterjesztéséről.

Varga Judit indítványában a veszélyhelyzetben alkotott rendeletek hatályának meghosszabbítására tesz javaslatot, hangsúlyozva, hogy a kabinet alapvető célja a magyar emberek életének és egészségének megvédése, valamint a gazdasági károk mérséklése és a munkahelyek megőrzése.

Az ülésnap további részében általános vitát tartanak a Kúria, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) és az ügyészség 2019-es tevékenységéről, valamint az innovációért és technológiáért felelős miniszter nemzeti adatvagyonról szóló törvényjavaslatáról is.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld

Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak

Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.

2026. Március 24. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel és Kijev összefogott ellenük

2026. Március 24. 07:28, kedd | Belföld

Orbán Viktor szerint összejátszanak a titkosszolgálatok és a Tisza

Elfogadhatatlan és szégyenteljes, hogy a titkosszolgálatok kormánnyal szembeni akciói a Tisza Párt érdekében és a Tisza Párton keresztül történnek - mondta a miniszterelnök.

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.