Hírek
2018. Július 26. 07:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Győr-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
A vihart nem tudjuk elhárítani, de a viharkár megelőzhető
Hogyan csináljuk?
A nyári viharokat és a velük együtt járó meteorológiai jelenségeket nem lehet megelőzni vagy elhárítani, azonban az általuk okozott károk mértékét megfelelő előkészületekkel csökkenteni lehet. Az idei nyár is hozott komoly országos viharokat.
A vihar által okozott károk csökkentésének legfontosabb eleme a tájékozódás. Az Országos Meteorológiai Szolgálat veszélyes időjárási viszonyok kialakulásának esetén, azok valószínűségének és mértékének függvényében figyelmeztetéseket, valamint riasztásokat ad ki. Ezeknek az információknak a lakossághoz történő eljuttatását a katasztrófavédelem is segíti. A riasztások híre megjelenik az ingyenesen elérhető, bármelyik okostelefonra vagy táblagépre letölthető és személyre szabható VÉSZ alkalmazáson.
Amikor már ismert, hogy hol és milyen veszély várható, meg lehet tenni a szükséges óvintézkedéseket. Alapvetően három veszélyes meteorológiai jelenségre vezethetők vissza a nyári viharok okozta káresetek: ezek az erős szél, a hirtelen lezúduló jelentős mennyiségű csapadék, valamint a villámcsapás.
Az alábbi lépésekkel lehet elejét venni, vagy csökkenteni a károkat:
Zárjuk el, vagy rögzítsük a kertben, erkélyen található tárgyakat, hogy a szél azokban vagy azokat felkapva ne okozzon kárt!
Lehetőség szerint ne parkoljunk gépjárművünkkel fa alá!
Jelentős mennyiségű csapadék esetén áramtalanítsuk a pincét és a szuterénben található helyiségeket, ezekből az épületrészekből vigyük biztonságos helyre háziállatainkat és ingóságainkat!
A villámcsapás hatásai ellen villámhárítóval és az elektromos hálózatba kötött túlfeszültség elleni védelemmel tudunk védekezni!
Továbbá fontos, hogy kiemelt figyelmet fordítsunk a belterületi vízelvezető árkok folyamatos karbantartására, kitakarítására. Az eltömődött árkok, helytelen méretezésű átereszek elöntéseket okozhatnak, melyek döntő többségben saját, vagy szomszédjaink épületeit veszélyeztetik.
Fontoljuk meg azt is, hogy a telkünkön lévő fák, tuják nem jelentenek-e veszélyt ingatlanunkra. A túlnőtt, villanyvezeték közelében húzódó, esetleg elöregedett, kiszáradt növények gondozása, visszavágása vagy kivágása elejét veszi annak, hogy viharos szél esetén az veszélyeztesse családunkat vagy értékeinket.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 21. 16:00, csütörtök | Helyi
A Pannon-Víz nevében próbálkoznak telefonos csalók
Felhívás
2024. November 21. 09:00, csütörtök | Helyi
A közlekedési balesetek alapszabálya
Sérült esetén kötelező rendőrt hívni.
2024. November 21. 07:50, csütörtök | Helyi
Dömötör Csaba: Várhelyi Olivér megkapta az EP-szakbizottsági jóváhagyását az uniós biztosi megbízatásához
Várhelyi Olivér magyar uniós biztosjelölt megkapta az Európai Parlament szakbizottsági jóváhagyását arra, hogy a következő Európai Bizottság tagja lehessen