Hírek
2022. Augusztus 20. 14:08, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Alacsony a bizalom a használtautó-értékesítők iránt egy felmérés szerint
Magyarországon az egyik legalacsonyabb a bizalom a használtautó-értékesítők iránt - derül ki a carVertical 17 országban, 4500 ember megkérdezésével készített felméréséből.
A járműadat-szolgáltató csütörtöki közleménye szerint Bulgáriában, majd Magyarországon, Litvániában és Észtországban bíznak legkevésbé a vásárlók a használt autók eladóiban. Ezekben az országokban hosszú múltra tekintenek vissza az autókkal kapcsolatos csalások. Számos jármű futásteljesítménye hamisított, illetve szenvedett súlyos balesetet korábban, sok járművezető esett már áldozatául a tisztességtelen eladóknak - írták.
Leginkább az Egyesült Királyságban, Finnországban, Szlovéniában, Németországban, Szlovákiában és Csehországban bíznak meg az emberek az eladókban.
A közepes bizalmi pontszámmal rendelkező országok közé tartozik Franciaország, Szerbia, Lettország, Lengyelország, Olaszország, Horvátország és Románia. Ezekben az országokban a vásárlók jobban tudatában vannak a tisztességtelen eladók létezésének, és általában óvatosabbak, amikor használt autót vásárolnak.
A közlemény szerint a használt autók általában nyugatról keletre tartanak. A gépjárművek kilométeróráját jellemzően azokban az országokban tekerik vissza, amelyekbe exportálják őket. A csaló eladók versenyképes ajánlatokat kínálnak, de gyakran a jármű előtörténetének meghamisítása árán.
A felmérés eredménye alapján a fiatalabb generáció bizalmatlanabb az eladókkal szemben. A 25-34 év közöttieknek csak 17,9 százaléka bízik a használt autók eladóiban, míg a 35-44 év közötti korosztályban ez az arány 30,3 százalék; ez arra utalhat, hogy a fiatalabbak tájékozottabbak az autós csalásokkal kapcsolatban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 08. 07:09, péntek | Belföld
A kritikák miatt lemondott miniszterjelöltségéről Melléthei-Barna Márton
Lemondott igazságügyi miniszteri jelöltségéről Melléthei-Barna Márton, aki ezt Facebook-oldalán jelentette be csütörtökön.
2026. Május 08. 07:04, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Zalában több településen utak, bicikliutak és parkolók is szennyezettek lehetnek
Zala vármegye több településére is szállíthattak osztrák kőbányákból származó azbesztszennyezett zúzalékot, amellyel utakat, bicikliutakat és parkolókat tölthettek fel
2026. Május 07. 16:00, csütörtök | Belföld
NAV: csaknem 1,7 millióan adták be szja-bevallásukat
Már csak két hét van hátra, május 20-ig kell beadni az szja-bevallást, amit eddig 1,7 millióan tettek meg
2026. Május 07. 13:00, csütörtök | Belföld
Elemzők: márciusban meglepően megélénkült az ipari termelés
Az ipari termelés márciusi adata pozitív meglepetést hozott, és különösen fontos, hogy széles bázisra épült - emelték ki az MTI-nek nyilatkozó elemzők.
