Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2022. Január 23. 07:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Állatkínzás miatt állítottak elő egy házaspárt a fővárosban

Állatkínzás miatt állítottak elő egy házaspárt a fővárosban

Állatkínzás miatt állítottak elő a rendőrök egy házaspárt Budapest XXI. kerületében - közölte a police.hu szombaton.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság közleménye szerint a járőrök bejelentés nyomán mentek ki egy csepeli családi házhoz hétfő délután. A ház udvarán egy ló, egy kecske és egy házi disznó tetemét, és több legyengült, láthatóan rossz körülmények között tartott, ellátatlan állatot találtak.

A hatósági állatorvos elsődleges vizsgálata alapján egyértelműen megállapítható, hogy az állatok elhullását a táplálékhiány okozta - tették hozzá.

A rendőrök az állatok tartásáért felelős 41 éves férfit és 46 éves feleségét a kerületi rendőrkapitányságra előállították, majd állatkínzás miatt kihallgatták.

A legyengült állatok elhelyezése érdekében értesítették a kerületi önkormányzat illetékeseit - olvasható a rendőrségi közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 15. 15:00, vasárnap | Belföld

ÉKM: az új KRESZ-ben kiemelt figyelmet kapnak a fogyatékossággal élők

A fogyatékossággal élőket képviselő szervezetekkel folytatódott pénteken az új KRESZ-szabályok egyeztetése.

2026. Február 15. 11:00, vasárnap | Belföld

Balesetet szenvedett Tállai András államtitkár

Közúti balesetet szenvedett Tállai András, az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szombaton.

2026. Február 15. 08:46, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: A TISZA ki fogja zsebelni a magyar családokat

A 2026-os év a győzelem éve lesz a családok, a jobboldal, a Fidesz és Magyarország számára – jelentette ki Orbán Viktor a Várkert Bazárban tartott évértékelő beszédében.

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -