Hírek
2017. Április 08. 10:47, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Allergiás vészhelyzetre tartalékolt gyógyszert hív vissza az OGYÉI

Allergiás vészhelyzetre tartalékolt gyógyszert hív vissza elővigyázatosságból a betegektől és von ki a forgalomból az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYÉI).
Az EpiPen Junior 150 mikrogramm oldatos injekció 6ED117G számú gyártási tételéről, valamint az EpiPen 300 mikrogramm oldatos injekció 6FA292G számú gyártási tételéről van szó - közölte a szervezet pénteken az MTI-vel.
Azt írták, hogy az EpiPen rovarcsípések vagy marások, ételek vagy gyógyszerek által kiváltott anafilaxiás sokk vagy allergiás reakció sürgősségi kezelésére alkalmazható.
A gyógyszer forgalomba hozatali engedélyének jogosultja, a Meda Pharma Hungary Kft. "az előre töltött toll aktiválásának potenciális hibája miatt", elővigyázatosságból kezdeményezte az érintett gyártási számú tételek kivonását és visszahívását.
Az OGYÉI úgy ítélte meg, hogy az említett tételek nem felelnek meg a forgalomba hozatali engedélyben rögzített követelményeknek.
Az intézet a biztonságuk érdekében arra kéri a betegeket, hogy ellenőrizzék a házi patikájukban található gyógyszer csomagolásán a gyártási számot, és ha egyezik az említettek valamelyikével, vigyék vissza a gyógyszertárba a készítményt.
Ha a patikában található más szám gyártási számú EpiPen, akkor a hibás tétel becserélhető rá. Ha nincs olyan, akkor helyettesítő termékként az Anapen Junior 150 mikrogramm/0,3 ml oldatos injekció, valamint az Anapen 300 mikrogramm/0,3 ml oldatos injekció alkalmazható írták.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.