Hírek
2013. Február 15. 18:40, péntek |
Életmód
Forrás: Szuperinfó
Aludd szépre magad!

A Szuperinfó a héten Egészség-Életmód melléklettel jelent meg. Cikksorozatunkban ezt az összeállítást olvashatják további témákkal kiegészítve.
Bőrünk éjszaka regenerálódik, újjáépíti magát, rendbe hozza a nappal elszenvedett károkat, ezért az éjszakai alvásnak és bőrápolásnak nagyobb a jelentősége, mint azt gondolnánk.
A 20-30-as korosztálynak egyszerűbb a dolga, mert náluk egy jó alvás reggelre csodát tesz. A 40-50-es években az alvás már nem elegendő szépítő erő, megfelelő krémmel kell segíteni a bőrnek, főként akkor, ha az éjszakai alvás nem egyenletes, vagy nem tart elég hosszú ideig.
Éjjel 1 és 2 óra körül a sejtek aktivitása intenzívebbé válik, ebben az időszakban regenerálódik, hidratálódik a bőrünk. A következő alvási fázisban a sejtek több tápanyaghoz jutnak, távoznak a méreganyagok, a bőr kisimul, ellazulnak az arcvonások. Így lesz reggelre szebb a bőrünk.
Ahhoz, hogy ez a szépítő folyamat ténylegesen sikeres legyen megfelelő előkészületek szükségesek:
- lefekvés előtt a bőrt meg kell tisztítani a szennyeződéstől és a sminktől, válasszon olyan arctisztítót, amely kíméletesen tisztít, hidratál és vitaminokat is tartalmaz
- az alapos tisztítás után vigyük fel az arcbőrünknek és korunknak megfelelő éjszakai krémet
- az éjszakai krém télen lehet zsírosabb, gazdagabb állagú, mert a hidegben a felső hámréteg kiszáradhat
- kúraszerűen bevethetünk intenzív szérum- vagy ampullakúrát, amit mindig a megtisztított bőrre és a krém alá vigyünk fel
- a szemkörnyékre soha ne az arckrémünket használjuk, mert abból hiányoznak azok a speciális hatóanyagok, amelyre ennek a területnek szüksége van, szerezzünk be külön szemkörnyék ápolót
- a dekoltázs ápolásáról se feledkezzünk el
- télen is szellőztessünk alvás előtt, a szoba hőmérséklete pedig maradjon 20 fok alatt
- ha száraz a levegő tegyünk párologtatót a szobába, vagy vizes törölközőt a radiátorra
- jó, ha elalvás előtt iszunk még egy pohár vizet, hogy a hidratálást tökéletes legyen
- hogy a nyirokáramlás megfelelő legyen ne használjunk magas párnát, a nyakat támasszuk meg a párnával
„Csodaszerek” léteznek ma már, ha szükséges kérjen segítséget kozmetikustól. Van olyan szérum, ami akár egy éjszaka alatt is látható, érezhető hatást fejt ki.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 18. 08:09, szombat | Életmód
Az egy éve elhunyt Kozma Imre atyára emlékezik pénteken a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
Egy évvel ezelőtt, október 17-én hunyt el Kozma Imre atya, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapító elnöke, a Betegápoló Irgalmasrend magyarországi tartományának korábbi delegátusa.
2025. Október 17. 07:05, péntek | Életmód
Szallas.hu: minden harmadik foglalás wellnessre szól az október 23-i hosszú hétvégén
Az október 23-i hosszú hétvégén minden harmadik foglalás wellnessre szól, Eger, Budapest, Miskolc, Gyula és Hajdúszoboszló a legnépszerűbb úti cél a Szallas.hu foglalási adatai alapján.
2025. Október 16. 07:41, csütörtök | Életmód
MÁV-csoport: egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is
A MÁV-csoport járatain a budapesti, helyi közlekedéshez és a HÉV-hez hasonlóan csütörtöktől egységesen 25 ezer forint lesz a pótdíj összege a fedélzeten és a csekken történő fizetésnél is - közölte a MÁV-csoport a honlapján szerd