Hírek
2015. Augusztus 19. 07:00, szerda |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Figyelem! Fokozott rendőri ellenőrzésre számíthatunk!
TISPOL akció az utakon
Fokozottan ellenőrzik a rendőrök a közlekedőket a TISPOL akcióban 2015. augusztus 19-én és 23-án. Ezúttal a fő cél a megengedett legnagyobb sebességet túllépő járművek vezetőinek kiszűrése.
A rendőrség 2015. augusztus 19-én és 23-án országosan ellenőrzi a megengedett legnagyobb sebességre vonatkozó előírások megtartását a TISPOL (Európai Közlekedésrendészeti Szervek Hálózata) SPEED elnevezésű európai szintű fokozott ellenőrzés keretében.
A korábbi évekhez hasonlóan a közúti balesetek fő oka a sebességtúllépés, illetve a sebesség helytelen megválasztása. A személyi sérüléssel járó balesetek mintegy harmada ilyen jogsértés miatt következik be. Az ellenőrzés célja a megengedett legnagyobb sebességet túllépő járművek vezetőinek kiszűrése által a közlekedésbiztonsági helyzet érzékelhető javítása, a közlekedők biztonságának szavatolása. Ennek érdekében a rendőrök hitelesített sebességmérő berendezés alkalmazásával ellenőrzik a közlekedőket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 05. 13:00, hétfő | Helyi
Csúszósak, fagyosak lesznek az utak, vezessenek óvatosan!
A közlekedési balesetek megelőzése érdekében fogadják meg a rendőrség tanácsait!
2026. Január 05. 10:42, hétfő | Helyi
Hol lesz a héten véradás a Rábaközben?
Egyetlen véradással három beteg emberen segíthet.
2026. Január 04. 10:00, vasárnap | Helyi
Karácsonyi vadludak a Fertő mentén
Idén ősszel 43. szezonja indult a magyar-osztrák szinkronizált vadlúdszámlálásnak.
2026. Január 03. 11:23, szombat | Helyi
Ismeretlen károkozókat keresnek a rendőrök
A rendőrség a lakosság segítségét kéri.
