Hírek
2012. Október 04. 17:00, csütörtök |
Helyi
Forrás: Szany Nagyközség Önkormányzata
Anyatejes világnap Szanyban

Magyarországon 1993 óta ünnepeljük az Anyatej Világnapját.
1990. augusztus 1.-én harminckettő ország kormánya és tíz ENSZ szervezet (köztük az UNICEF és WHO) írta alá a „Nyilatkozat a Szoptatás Védelméről, Elősegítéséről és Támogatásáról” című dokumentumot, amely kimondja:
„Annak érdekben, hogy megvalósuljon az édesanyák és gyermekek egészségi és táplálkozási optimuma, globális célként tűzzük ki, hogy minden nő kapjon lehetőséget a kizárólagos szoptatásra és minden csecsemő születésétől 4-6 hónapos korig kizárólag anyatejjel táplálkozzon.”
A csecsemő táplálás legideálisabb módja hat hónapos korig a kizárólagos szoptatás. Az anyatej biztosítja a tápanyag szükségletét, a folyadék igényt és azt a bensőséges kapcsolatot, ami a csecsemők lelki szükségletét fedezi.Ennél természetesebb, praktikusabb, egészségesebb, kényelmesebb, szeretetre méltóbb babatáplálás nem létezik.
Szanyban most már évek óta október első napjaiban ünnepeljük meg a Szoptatás Világnapját. A 0-3 éves gyermekek és a várandós anyukák a meghívottak.
Az összejövetelünknek kettős célja van, egyrészt népszerűsítjük az anyatej fontosságát, másrészt pedig alkalmat adunk arra, hogy a kismamák barátságos környezetben, kötetlenül találkozzanak háziorvosukkal és egymással is megosztják tapasztalataikat.
A rendezvényt a szanyi védőnő Kissné Potyondi Judit szervezte és nyitotta meg, melyen részt vettek: Dr. Dekovics Anikó és Dr. Legler Aliz házorvosok, Vargáné Pintér Mária bogyoszló-szilsárkányi védőnő, Huszárné Takács Enikő a családvédelmi szolgálattól, valamint az előadást tartó Szabó Imréné kónyi védőnő.
A résztvevőket az előadás után a Szent Anna Katolikus Általános Iskola harmadik osztályos tanulói kedves műsorral köszöntötték, melyet Hári Pethő Adrienn tanított be, a zenei kíséretet pedig Rugli Béla biztosította.
A rendezvény végén a jelenlévő három védőnő közreműködésével –a polgármesteri hivatal és a helyi vállalkozók támogatásának eredményeként- minden résztvevőt megajándékoztak, majd vendégül láttak.
Kissné Potyondi Judit
védőnő
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 18. 16:00, péntek | Helyi
Az első negyedévben 93 lakástűz volt a megyénkben
Ezekben a tüzekben 2 ember életét veszítette, 9-en pedig megsérültek.
2025. Április 18. 13:00, péntek | Helyi
A közösségi média, influenszerek, ismert sportolók is segítenek
Évértékelőt tartott a Közlekedési Balesetmegelőzési Bizottság
2025. Április 18. 11:10, péntek | Helyi
A Rábaközben szigorú szabályokat vezettek be a száj- és körömfájás járvány megfékezésére
Nagy fenyegetést jelent az agresszívan terjeszkedő járvány.