Hírek
2021. Április 26. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Április utolsó napjaiban is változékony lesz az időjárás

A következő napokban néhol még fagyhat, de aztán enyhülés jön. Április utolsó napjaiban is változékony lesz az időjárás: napsütésre, de záporokra is készülni kell
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn az ország délnyugati, déli felén csak keveset süt a nap, a déli megyékben eső is várható, de 5 millimétert meghaladó mennyiség nem valószínű. Északabbra a délelőtti napsütést követően gomolyfelhők képződnek, de csapadék arrafelé nem lesz. Hajnalban mínusz 4 és plusz 4 fok között alakul a hőmérséklet. Fagyra leginkább az Északi-középhegység térségében, északkeleten, a Duna-Tisza közén, illetve elvétve a Kisalföldön van esély. A legmagasabb nappali hőmérséklet 9 és 14 fok között várható.
Kedden az ország délnyugati felén - hozzávetőleg a Győr-Szeged sávtól délre - vastagodó, záródó felhőzet várható, szórványosan esővel, záporral. Az ország másik felén szűrt napsütés várható, legfeljebb néhol gyenge csapadékkal. A hőmérséklet hajnalban mínusz 2 és plusz 5 fok között alakul, gyenge fagy elsősorban a fagyzugos északi tájakon lehet. Délután 10-16 fok várható.
Szerdán nagyobbrészt felhős időre van kilátás rövid napos időszakokkal. Szórványos jelleggel fordul elő eső, zápor. A minimumhőmérséklet 1-8, a maximumhőmérséklet 14-19 fok között alakul.
Csütörtökön néhány órára süthet ki a nap és több helyen valószínű zápor, zivatar. A szél élénk vagy erős lesz, zivatarban viharossá is fokozódhat. Hajnalban 6-11, délután 18-24 fok várható.
Pénteken hidegfront érkezik, amelynek hatására erőteljessé válik a gomolyfelhő-képződés. Több helyen fordulhat elő zápor, zivatar. A szél lehet erős, zivatarban viharos. A leghidegebb órákban 7-13, napközben 15-24 fok lehet.
Szombaton, május elsején többórás napsütés várható gomolyfelhőkkel, helyenként záporesővel. A szél élénk, helyenként erős lehet. A hőmérséklet hajnalban 5-10, délután 16-21 fok között valószínű.
Vasárnap gomolyfelhős, napos időre van kilátás helyenként záporesővel. A minimumhőmérséklet 3-8, a maximumhőmérséklet 15-20 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Szijjártó Péter telefonon beszélt Szergej Lavrovval
Az amerikai külügyminiszter-helyettes után, tegnap este Szergej Lavrov orosz kollégámmal is - aki személyesen volt jelen az alaszkai csúcstalálkozón - váltottam pár szót telefonon - írta a külgazdasági és külügyminiszter a Facebook-oldal
2025. Augusztus 17. 08:44, vasárnap | Belföld
Búcsúzik a forróság: vasárnap országszerte felfrissül az idő
Napközben azonban már nemcsak nyugatra, hanem az egész országba megérkezik a várva várt felfrissülés.
2025. Augusztus 17. 08:42, vasárnap | Belföld
Orbán szerint Putyin és Trump találkozója után biztonságosabb lett a világ
A világ ma biztonságosabb hely, mint tegnap volt - írta Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalán szombaton.