Hírek
2020. Május 05. 07:07, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Áprilisban 58 százalékkal esett vissza az ingatlanpiac éves összevetésben
Áprilisban 58 százalékkal esett vissza a magyarországi ingatlanpiac az egy évvel korábbihoz képest, mindössze 5971 ingatlan cserélt gazdát szemben a tavaly azonos időszaki 14 166-tal
- közölte a Duna House (DH) saját adatain alapuló becslését az MTI-vel hétfőn. A társaság az MTI-hez hétfőn eljuttatott közleményében megjegyzi: jelentős a csökkenés a márciusi 11 100 adásvételhez viszonyítva is.
A közlemény szerint az áprilisi adatok a társadalmi korlátozó intézkedésekkel és a gazdasági bizonytalansággal magyarázhatóak. A tranzakciók heti eloszlásából megállapították, hogy a tényleges mélypont április első két hetében következett be, amikor a visszaesés mértéke éves összehasonlításban elérte a 67 százalékot, ezt követően viszont fokozatosan kezdett magára találni az ingatlanpiac.
A Duna House adatai szerint az ingatlanpiaci kereslet hétről-hétre emelkedik, ugyanakkor jelezték: a tranzakciószám emelkedése csak akkor várható, ha a járványhelyzet nem súlyosbodik.
Arról is beszámoltak, hogy idén az első négy hónapban 40 105 adásvétel volt, míg 2019-ben a január-áprilisi időszakban 52 812.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 24. 09:38, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: csökken a kormánytagok, a képviselők és a polgármesterek fizetése
Jelentősen csökkenni fog a miniszterelnök, a miniszterek, az országgyűlési képviselők és a polgármesterek fizetése - közölte Magyar Péter miniszterelnök az RTL-nek adott, szombat este sugárzott interjújában.
2026. Május 24. 09:29, vasárnap | Belföld
Balog Zoltán: nem volt kormányzati kérés a kegyelmi ügyben
2026. Május 23. 17:00, szombat | Belföld
Bóna Szabolcs: aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása
Aszályos időszakban valós veszélyt jelent az ukrán gabona árletörő hatása, ezért korlátozni kell - írta Bóna Szabolcs agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter pénteken Facebook oldalán.
